Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

New Orleans Saints – Minnesota Vikings

02.10.2022 15:30
pic

Londýn volá! V nedeľu vo veľmi atraktívnom čase od 15:30 SEČ sa v rámci série európskych zápasov odohrá prvý duel novej sezóny NFL v Londýne. Bitku o hlavné mesto Anglicka zvedú New Orleans Saints a Minnesota Vikings.

Zápasy v Londýne väčšinou bývajú veľmi tesné, resp. sme v nich svedkami mnohých prekvapení. Inak to nevidím ani v tomto prípade. Vikings idú do tohto súboja s väčšou pohodou, z troch zápasov dokázali zvíťaziť v dvoch prípadoch. Naopak Saints sa viditeľne trápia a to najmä v útoku. Po úvodnej tesnej výhre nad Atlantou Falcons prehrali proti Tampe Bay Buccaneers a uplynulý víkend aj proti ďalšiemu divíznemu rivalovi Caroline. Do Londýna však prišli už v pondelok, aby mali hráči dlhší čas na aklimatizáciu a časový posun, naopak Vikings do metropoly Anglicka pricestovali „až“ v piatok.

Stále visí otáznik nad tým, kto bude starting quarterbackom Saints v nedeľu. Jameisa Winstona stále viditeľne trápia niekoľké zranenia, ktoré utrpel už v úvodnom zápase proti Atlante. Zatiaľ nastúpil na všetky dueli, no reč tela nebola v poriadku. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že by mohol do základnej zostavy naskočiť Andy Dalton, ktorý je považovaný za jedného z najlepších náhradných QB v celej lige. Dalton bol dlhoročným starterom a jeho skúsenosti by mohli pomôcť naozaj veľmi talentovanému a kvalitnému útoku Saints.

Minnesota má svoje vlastné problémy. Napriek „vydretej“ výhre uplynulý víkend proti Detroitu Lions, mužstvo ako keby stále nenašlo svoju identitu. Po príchode nového trénera Kevina O´Connella sa posledné dve stretnutia hľadala obrana, ktorá po troch kolách patrí prekvapivo k tomu najhoršiemu v lige. Optimálne to nie je najmä z hľadiska passovej obrany, kde Vikings povolia súperom až 275 yardov v priemere na zápas. Vzhľadom na kvalitu v tejto jednotke je to určite horšie číslo, ako sa všeobecne očakáva.

Osobne čakám veľmi vyrovnaný duel, ktorý sa rozhodne v samom závere. Za Saints podľa mňa nakoniec nastúpi Dalton a prejav útoku bude od začiatku konzistentnejší ako so zraneným Winstonom. Myslím si, že oba útoky skórujú viac ako 20 bodov, v tomto prípade idem za nižším vypísaným počtom bodov. Miernym outsiderom sú hráči New Orleans, ktorí však v zápase dokážu skórovať minimálne 21 bodov. Osobne si určite stavím aj na to, že nováčik Chris Olave skóruje touchdown. Olave bol vyhlásený nováčikom mesiaca september a v poslednom zápase proti Caroline si pripísal famóznych 147 yardov! V podstate každým zápasom mu rastie produkcia a úloha v útoku, no zatiaľ mu chýba skórovanie. V Londýne vidím ideálnu príležitosť na to, aby sa presadil prvýkrát vo svojej profesionálnej kariére. Držím palce!

Túto analýzu pre vás pripravil komentátor NFL na stanici Premier Sport Ladislav Fabo. Podrobné analýzy ostatných zápasov z Weeku 4 aj s tipmi si môžete pozrieť v najnovšom videu na YouTube kanáli NFL.cz.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.