1000

Midtjylland - Feyenoord

06.10.2022 21:00

Zatiaľ veľmi zaujímavo sa vyvíjajúca skupina F v rámci Európskej ligy ponúkne zaujímavý súboj medzi Midtjyllandom a Feyenoordom.

Domáci by po treťom mieste v minulej sezóne tentokrát radi postúpili a po úvodnej porážke 0:1 so Sturmom Graz to s ich ambíciami nevyzeralo najlepšie. Následne však doma zvládli súboj s favorizovaným Laziom, ktoré zdolali vysoko 5:1 a razom poriadne zamiešali karty. V domácej súťaži sa im však nedarí podľa predstáv, keď im v nej patrí až siedme miesto a body stratili aj po reprezentačnej prestávke, keď doma len remizoval s dobre hrajúcim Viborgom 1:1. Bol to však celkovo už štvrtý zápas bez porážky a aj Feyenoord bude potrebovať jeden z lepších výkonov, aby z Dánska viezol body. Jedinou absenciou by mal byť Junior Brumado.

Feyenoord vlani v skupine Konferenčnej ligy premožiteľa nenašiel a nakoniec to dotiahol až do finále. Tentokrát poskočil o úroveň vyššie, ale na uvítanie v skupine Európskej ligy ho Lazio doma zdolalo 4:2. Hostia si však túto prehru vykompenzovali v domácom súboji proti Sturmu Graz (6:0). Zasekli sa však v lige, kde najprv prehrali prestrelku s PSV (3:4) a po reprezentačnej prestávke nedokázali zdolať ani priemerný Nijmegen (1:1) a podčiarkli tak nevydarený víkend veľkej trojky. Feyenoord mi celkovo v tejto sezóne príde kvalitou o niečo nižšie ako tomu bolo v ročníku minulom. Každopádne jeho postup zo skupiny je v celku reálny a veľa napovie práve súboj s Midtjyllandom.

Feyenoord je síce v tejto konfrontácii favoritom, ale z Dánska by všetky body odvážať nemal. Zápas 10.