1.01
1000

Marseille - Š.Doneck

22.02.2024 21:00

Francúzske Marseille uhralo pred týždňom v Hamburgu veľmi slušnú remízu 2:2  a na vlastnom trávniku by malo proti Š.Donecku potvrdiť úlohu favorita.

Domáci sú však v roku 2024 obrovským sklamaním a okrem prvého víťazného súboja vo Francúzskom pohári s piatoligovým Thionville (1:0) nedokázali ani raz vyhral. Trikrát remizovali v lige a po ďalšom nerozhodnom výsledku v Rennes (7.) 1:1 vo Francúzskom pohári ich vyradil jedenástkový rozstrel. Okrem remíz prehrali v Lyone (11.) 0:1 a posledný víkend v Breste (2.) 0:1 a tak nerozhodný výsledok spred týždňa s ukrajinským majstrom je veľmi lichotivý. V utorok bol odvolaný ďalší tréner Gattuso a nahradil ho Gasset. V odvete mu bude chýbať vykartovaný Balerdi, no našťastie sa po trestoch vrátia Sarr so Gigotom a pokúsia sa so spoluhráčmi konečne vyhrať.

Ukrajinskí majstri majú hneď dve obrovské nevýhody. Nemôžu hrávať domáce zápasy na svojom štadióne, ale najmä ešte nezačala ich jarná časť ligovej súťaže. Bez „ostrého“ zápasu tak vstúpili do vyraďovacej časti Európskej ligy a aj remízu s Marseille (2:2) musia brať všetkými desiatimi. Zachránili ju v nadstavenom čase, keď dvakrát v zápase prehrávali a druhý gól dostali v 90. minúte. Napriek dlhej prestávke nie sú stále doliečení Petrjak, Gomes ani Puzankov.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli vo štvrťfinále Európskej ligy pred 15-mi rokmi a Š.Doneck vyhral obidva súboje a dokonca aj získal cennú trofej. Pred týždňom sa zrodila remíza 2:2 a vyrovnané to môže byť aj v odvete. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne na počet gólov v 1. polčase -1,5. Možnosť máte aj v kombináciách v Betbuilderi.