1.01
1000

Liverpool - Rangers

04.10.2022 21:00

Liverpool v lige pokračuje v nepresvedčivých výkonoch a čoraz viac sa vzďaľuje šanci na titul. LM je ale iná súťaž a proti zatiaľ nepresvedčivému Rangers bude veľkým favoritom.

Liverpool v poslednom ligovom kole len remizoval doma proti Brightonu (3:3). V poriadne divokom zápase prehrával už 0:2, pričom v úvodnom polčase mali hostia aj päť solídnych šancí na skórovanie. Domáci tím ale neskôr aj za podpory fanúšikov dokázal strhnúť vedenie na svoju stranu. Prispelo k tomu aj značné šťastie po rohovom kope na 3:2. Hostia napriek tomu dokázali zaslúžene vyrovnať. Ďalšiu spŕšku kritiky schytal najmä Trent a Van Dijk. Naopak, dva góly dal Firmino, ktorý je zatiaľ prekvapujúcim ofenzívnym lídrom tímu. V rámci LM prehrali po slabučkom výkone na pôde Neapolu, v domácom zápase zas po aktívnom výkone porazili Ajax (2:1). V lige majú po siedmich kolách desať bodov.

Na druhej strane máme škótsky Rangers, ktorý v poslednom kole vonku dominantným výkonom porazil Hearts (0:4). Iste, je to "len" škótska liga a v nej sú obrovské rozdiely, no také vysoké víťazstvo sa pred zápasom neočakávalo. Po ôsmich kolách majú na konte 19 bodov a strácajú tak dva body na lídra, ktorým je samozrejme Celtic. V LM ale zatiaľ dostávajú zabrať. V prvom kole prehrali na pôde Ajaxu (4:0), doma zas rozdielom triedy podľahli Neapolu (0:3). Nepomohla im ani skvelá podpora fanúšikov a uškodila ČK Sandsa z 55.minúty.

Zlá forma oboch tímov nahráva tomu, že ani v tomto zápase nebude núdza o góly. Domáci ich dávať nezabudli, no aj veľa inkasujú. Stávkujúcim odporúčame staviť na "Zápas/počet gólov: Liverpool/+3.5". Tipujeme tiež, sa strelecky presadí Luis Diaz, ktorý by mal nastúpiť v základe.