1.01
1000

Legia W. - Molde

22.02.2024 21:00

S poľskou Legiou to prvom polčase zápasu v Nórsku vyzeralo zle-nedobre. Napokon z toho bol hrateľný výsledok pred domácou odvetou.

Legia sa už pomaly chystala na koniec v EKL keď na ihrisku Molde zažila hororových 24 minút. Po ich uplynutí prehrávala 0:3 a vyzeralo to na pohodlné víťazstvo domácich. Poliaci však ustáli prvý polčas bez ďalšieho inkasovaného gólu a po obrátke sa dvoma gólmi dostali späť do hry o postup medzi posledných 16 tímov EKL. Zverenci nemeckého trénera Kostu Runajiča budú chcieť potvrdiť európsku formu pred svojimi fanúšikmi. V tomto ročníku v európskych pohároch na štadióne Wojska Polskiego skórovali v každom zo siedmych zápasov a šesťkrát sa tešili aj z víťazstva. Zároveň cítia veľkú šancu na prvé domáce víťazstvo vo vyraďovacej fáze v histórii (0-3-6). Hostia nemajú problém so strieľaním gólov, ale sú zraniteľní v defenzíve. Z ostatných 8 súťažných zápasov udržali čisté konto len jedenkrát. A momentálne im chýba aj zápasová prax, keďže posledný súťažný duel pred týmto dvojzápasom odohrali pred viac ako dvoma mesiacmi.