Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Leeds - Southampton

26.05.2024 16:00
pic

Leeds aj Southmapton v minulej sezóne vypadli z Premier League, ale v nej sa v novom ročníku predstaví iba jeden z tejto dvojice, o čom rozhodne ich vzájomný súboj vo Wembley.

Leeds sa po dlhých šestnástich rokoch vrátil do Premier League, kde strávil tri sezóny a hlavne tie posledné dve už boli problémové. Po vypadnutí sa však okamžite snaží o návrat a dlho to vyzeralo, žeby z toho mohol byť aj priamy postup, keď séria deviatich výhier ho katapultovala až na 2. miesto, ale v posledných šiestich kolách získali Whites iba štyri body a tak museli ísť z 3. miesta do play-off. Nato, že Leeds má druhý najnižší vekový priemer je to však výborné umiestnenie a tréner Farke potvrdil, že vie pracovať s mladými hráčmi. V semifinále si Leeds v prvom zápase na ihrisku Norwichu (0:0) pripravil dobrú pôdu pred odvetou a doma súperovi po výhre 4:0 nedal šancu. Vo finále nebude mať tréner Leedsu k dispozícii Bamforda, Struijka, Gyabiho a zrejme ani Byrama.

Southampton sa podobne ako Leeds snaží o okamžitý návrat do Premier League, kde pred vypadnutím strávil jedenásť sezón v rade. Na jeho umiestnení v prvej šestke má výrazný podiel 22 zápasov trvajúca séria bez porážky, ktorá Saints vyniesla na 2. miesto, ale sen o priamom postupe sa rozplynul hlavne vďaka sérii troch porážok koncom apríla. Southmapton však v poslednom kole zdolal práve Leeds 2:1 a to po druhýkrát v sezóne a na play-off sa tak naladil víťazne. V prvom semifinále uhral rovnako ako Leeds na ihrisku West Brom bezgólovú remízu a v odvete aj vďaka dvom gólom najlepšieho strelca Adama Armstronga zdolal súpera 3:1. Proti Leedsu by malo chýbať trio Stuart Armstrong, Bazunu a Larios.

V tabuľke mal síce Leeds o tri body viac ako Southmapton, ten však vyhral oba vzájomné zápasy v tejto sezóne. V oboch sa pritom presadili obe mužstvá a všeobecne zápasy Southamptonu v tomto ročníku Championship priniesli v priemere najviac gólov. Očakávam, že vo finále sa strelecky presadia obe mužstvá.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.