1.01
1000

Leeds - Leicester

23.02.2024 21:00

Šláger 34. kola 2. najvyššej anglickej súťaže sa bude hrať na štadióne Elland Road, kde je pánom Leeds. Ten má excelentnú formu a predviesť ju bude chcieť aj lídrovi z Leicesteru.

Domáci lani nezvládli Premier League a spadli do 2. ligy. Ani v nej to nebolo na jeseň vôbec presvedčivé a najmä dve prehry pred Silvestrom boli veľkým sklamaním. V novom roku však hrajú skvele. Vyhrali všetkých 8 ligových súbojov a v posledných piatich nedostali ani gól. Medzitým uspeli aj v Anglickom pohári pričom sa trochu potrápili s Plymouthom, potrebovali na postup predĺženie v odvete a odmenou im bude osemfinálový súboj proti Chelsea už nasledujúci týždeň. Doma ako jediní ešte neprehrali, no komplikáciou je pätica zranených na čele s Bamfordom.

Hostia pôsobili vlani tiež v elitnej spoločnosti, ale v 2. lige sa podstatne lepšie adaptovali a suverénne ovládli špicu tabuľky. V novom roku nevyhrali už trikrát a ich obrovský náskok sa po prehre v poslednom kole na domácej pôde s Middlesbrough (13.) 1:2 stenčil na stále pohodlných 9 bodov. Sú najlepším tímom vonku, kde zo 16-ich výjazdov bodovali naplno v 12-krát a prehrali iba dvakrát. Naposledy v polovici januára s Coventry (7.) 1:3, no následne dominovali so Stoke City (19.) 5:0 a vyhrali aj s Watfordom (11.) 2:1. Navyše sa do zostavy vrátia Iheanacho s McAteerom.

Vzájomné zápasy mali v posledných dvoch sezónach rovnaký scenár, keď Leicester doma zvíťazil a v odvete sa zrodili rovnaké remízy 1:1. na jeseň však Leeds vyhral na trávniku súpera 1:0 a stávkujúcim radíme vsadiť na 1. tím, že vyhrá aspoň 1 polčas, prípadne že Každý z tímov dá gól. Skúsiť to môžete aj kombináciami v obľúbenom Betbuilderi