1000

Kladno - Vítkovice

12.02.2024 18:00

Hokejisti Kladna vytvorili nový klubový rekord, no oslavovať ho mohli len slzami, pretože 15 prehier v rade história klubu ešte nezažila.

V zápase, ktorý ešte vzbudzoval nádeje dvakrát Rytieri viedli, ale nakoniec Vítkoviciam podľahli 2:3. S rovnakým súperom na rovnakom mieste sa stretávajú aj po dni oddychu. Baráž je v Kladne už viac-menej istá, pretože na 13.Ml. Boleslav stráca už 12 bodov. V poslednom zápase sa po troch zápasoch do zostavy vrátil aj majiteľ klubu Jaromír Jágr...nepomohlo. Po sobotnej výhre si Ridera zas o niečo viac upevnila pozíciu v predkole play off, dokonca v nabitom konci tabuľky poskočila o dve pozície na 10.miesto. Ani v pondelok nemôžu ešte Vítkovice využiť služby zranených útočníkov Mareka Kalusa a Rastislava Deja. Otáznik visí aj nad Máriom Grmanom, ktorý sa už neukázal v poslednej tretine sobotňajšieho zápasu. Hrdinom hostí bol dvojgólový Jakub Kotala, ktorému po dvojmesačnej prestávke hokej očividne chutí. Po návrate strelil v štyroch zápasoch tri góly. Bookmakeri aj v tomto zápase favorizujú hostí. Dôvodom je aj fakt, že Vítkovice v Kladne naposledy prehrali za 3 body ešte v roku 2019. Každá séria sa však musí skončiť a ostravský klub v prebiehajúcej sezóne nie je taký strašiak, ako tomu bolo v minulosti. TIP: Víťaz do rozhodnutia – 1