1.01
1000

Juventus - Mac.Haifa

05.10.2022 21:00

Juventus je prvýkrát v histórii LM po dvoch zápasoch bez bodu a proti outsiderovi skupiny mu neostáva nič iné ako zvíťaziť.

Juventusu sa od začiatku sezóny nevyhýbajú zranenia a citeľné sú najmä dlhodobé absencie Chiesu a Pogbu. Po reprezentačnej prestávke sa však vrátili do zostavy Cuadrado, Locatelli, Milik, Rabiot či Sandro a „stará dáma“ sa po piatich dueloch dočkala víťazstva, keď si bez problémov poradila s Bolognou (3:0). Napriek neoslnivej ligovej bilancii (3-4-1) má 30 kôl pred koncom „len“ 7-bodovú stratu na lídra. V stredu si zahrá aj oddýchnutý Di Maria, ktorý má v Serie A ešte jednozápasovú stopku. „Juve“ v prvých dvoch dueloch LM podľahlo PSG aj Benfice zhodne 1:2 a na uchovanie postupových šancí potrebuje nutne 6 bodov s izraelským celkom.

Čo je menej prekvapujúce, aj na bodovom konte Haify svieti nula. Vyššie spomenutým tímom podľahla o dva góly. Dosiaľ jediným strelcom je Surinamčan Chery, po ktorého zásahu sa Maccabi ujalo proti PSG (1:3) vedenia, ale iba na 13 minút. Púť v milionárskej súťaži začalo už v 2.predkole, keď postupne vyradilo grécky Olympiakos, cyperský Apollon a srbskú Crvenu Zvezdu. V skupinovej fáze LM je tretíkrát, naposledy ju hralo v sezónne 2009/10 spoločne s Juventusom, ale skončilo bez bodu posledné. Haifa vyhrala v Izraeli ostatné dva tituly a po šiestich kolách nového ročníka je na čele tabuľky. Cez víkend pripravila prvú prehru „menovcovi“ z Tel Aviva.

Pred 13 rokmi zvíťazil Juventus v oboch vzájomných súbojoch 1:0. To bolo ešte v časoch, keď nedominoval talianskemu futbalu. Teraz je na tom podobne, ale návrat dôležitých hráčov a ostatný ligový triumf by mali mužstvo nakopnúť k lepším zajtrajškom. 1.polčas/2.polčas Juventus/Juventus