Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Hajduk Split - Dinamo Zagreb

03.04.2024 19:00
pic

Majstrovské ambície Hajduku dostali po víkendovej prehre 0:1 s Dinamom poriadne trhliny a „bili“ majú teraz možnosť oplatiť rivalovi túto porážku v semifinále pohára.

Prioritou Hajduku pre túto sezónu je zisk majstrovského titulu, ktorý nezískal dlhých 19 rokov, ale ani tretí triumf v domácom pohári v rade nie je na zahodenie. Po sobotňajšej ligovej prehre doma s Dinamom to platí dvojnásobne, keď „bili“ po nej nabrali už sedembodovú stratu na vedúcu Rijeku a padli na tretie miesto. Hajduk sa teraz pokúsi proti Dinamu o reparát a v nedeľu sa v lige predstaví práve na pôde lídra tabuľky z Rijeky a tento týždeň tak môže skončiť katastrofou, alebo práve naopak znovuzrodením. Každopádne Hajduk je na jar nevýrazný a jesenný majster v snahe získať dve trofeje potrebuje byť v závere sezóny bezchybný.

Dinamo vďaka poslednej výhre v Splite preskočilo Hajduk v tabuľke a ak by uspelo aj v dohrávke, tak stratu na vedúcu Rijeku by stiahlo na dva body. Hostia na domácej scéne neprehrali desať zápasov v rade, ale stihli vypadnúť v osemfinále Konferenčnej ligy, keď nezvládli hlavne odvetu s PAOKom. Obhajca titulu je však v tomto kalendárnom roku podstatne lepší ako tomu bolo na jeseň, čo potvrdzuje nie len v lige, ale aj pohári, keď na ceste do semifinále dokázal vyradiť napr. aj Rijeku. Aktuálne sú hostia navyše v lepšom rozpoložení ako domáci.

Dinamo je opäť sebavedomé a chce na domácej scéne získať všetko čo sa ponúka, to znamená double. Hajduk je naopak dole a fanúšikovia opäť volajú po zmenách. Je však jasné, že zmeny už na konci sezóny neprídu a tréner Karoglan a hráči sa môžu vykúpiť postupom do finále pohára a prípadným úspechom v nedeľu v Rijeke. Ostatných sedem vzájomných konfrontácii na Poljude prinieslo maximálne dva góly a až päťkrát platilo, že sa strelecky nepresadili obe mužstvá. Dôležitosť zápasu je aj tentokrát veľká a ja opäť očakávam menej ako 2,5 gólu.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.