Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

FC Porto - Sporting L.

26.05.2024 18:15
pic

Vo finále Portugalského pohára je favoritom majstrovský Sporting, ktorý získal v lige o 18 bodov viac ako tretie FC Porto. Potvrdí úlohu favorita?

FC Porto si v tejto sezóne nevybojovalo postup do Ligy majstrov a bude sa musieť uspokojiť s účasťou v Európskej lige. Nielen, že získalo menej oveľa bodov ako Sporting, ale zaostalo osem bodov aj za Benficou. Je síce pravda, že v lige mala najlepšiu obranu, inkasovala o dva góly menej ako Sporting, ale na druhej strane strelila až 33 gólov menej ako majster. Vo štvrťfinále Portugalského pohára vyhralo FC Porto na trávniku víťaza druhej ligy Santy Clara 2:1, keď po prvom polčase prehrávalo. V semifinále Portugalského pohára najprv FC Porto vyhralo na ihrisku Guimaraes tesne 1:0, potom aj doma 3:1, aj keď prekvapujúco prehrávalo od prvej minúty. Najlepším strelcom tímu v tejto ligovej sezóne bol Evanilson, ktorý nastrieľal 13 gólov.

Sporting dominoval v ligovej súťaži, prehral len dva zápasy a nastrieľal 96 gólov. Majstrovský titul získal s 10 bodovým náskokom pred Benficou, s ktorou sa stretol v semifinále Portugalského pohára. Najprv ju zdolal doma tesne 2:1, potom remizoval na jej pôde 2:2, pričom dvakrát v zápase viedol, ale domáci dokázali zrovnať krok. Ešte predtým poľahky prešiel cez štvrťfinále Portugalského pohára, keď zvíťazil na ihrisku priemernej druholigovej Leirie rozdielom triedy 3:0. Najlepším ligovým strelcom bol Gyokeres s 29 gólmi, pričom Paulinho nastrieľal 15 gólov.

V minulej sezóne vyhralo FC Porto trikrát nad Sportingom, v tejto sezóne sa však karta obrátila a Sporting vyhral v lige doma 2:0 a remizoval vonku 2:2. Vo finále Portugalského pohára je favoritom Sporting, ktorý to nebude mať jednoduché, ale počas sezóny ukázal v lige oveľa lepšiu formu ako FC Porto. V európskych pohároch si FC Porto vybojovalo postup zo skupiny v Lige majstrov a v osemfinále ho vyradil po penaltovom rozstrele Arsenal, Sporting si vybojoval postup zo sukupiny v Európskej lige a v osemfinále ho vyradila Atalanta, neskorší víťaz trofeje. Stavíte si na víťazstvo Sportingu, alebo si myslíte, že nás čaká vyrovnaný duel a dvojitá šanca 0-0 bude výhernou stávkou?

Náš BETBUILDER tip:
 - Zápas – Sporting
 - Počet gólov – viac ako 2,5
 - Dá gól do rozhodnutia – Gyokeres

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.