Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Dinamo Zagreb - Varaždin

17.04.2024 17:00
pic

Dinamo sa napokon predsa len prepracovalo k forme, ktorá môže predĺžiť jeho kraľovanie chorvátskemu klubovému futbalu a jednou z podmienok úspechu je výhra v dohrávke 5. kola 1. HNL s Varaždinom.

Dinamo totiž aktuálne stráca na vedúcu Rijeku päť bodov, ale má jeden duel k dobru a vo zvyšných kolách ešte odohrá aj duel proti aktuálnemu lídrovi. Práve Rijeka je jediným tímom, ktorý za posledné roky narušil hegemóniu Dinama v domácej súťaži, ale bolo to ešte v sezóne 2016/2017. Odvety triumfovalo vždy len Dinamo a aktuálna sezóne je po dlhšom čase prvou, ktorá dáva tímu zo Záhrebu zabrať. Dlho sa držal aj Hajduk, ale ten nebodoval štyrikrát v rade a je z hry vonku. Dinamo naopak v lige neprehralo jedenásť duelov v rade a ostatných päť, vrátane zápasu s Hajdukom vyhralo. Práve so svojim rivalom triumfovalo Dinamo v krátkom slede dvakrát po sebe zhodne 1:0 a dokonca na Poljude, keď po ligovom triumfe zdolalo domácich aj v semifinále pohára a vo finále si tak zahrá práve s Rijekou. Doma „Purgeri“ vyhrali päťkrát v rade a Varaždin by ich v súčasnej forme nemal pribrzdiť.

Varaždin už síce v tejto sezóne Dinamo o body obral a to doma (1:1), ale na Maksimire prehral tesne 0:1, čo bola jeho tretia porážka na tomto štadióne v rade. Z ostatných ôsmich zápasov vyhrali hostia iba dva, ale oba vonku, keď zvíťazili zhodne 1:0 v Osijeku aj na pôde Slavenu Belupo. Okrem toho však hostia vyhrali vonku v tejto ligovej sezóne už len jediný duel a ak by v tomto súboji bodovali, tak by to bolo veľké prekvapenie.

Dinamo síce v posledných dvoch domácich zápasoch excelovalo v ofenzíve, ale počas aktuálnej víťaznej série na svojom štadióne zároveň až trikrát udržalo čisté konto a pri hernom štýle hostí by to tentokrát až taká strelecká hitparáda byť nemusela. Skúsil by som jednotku a menej ako 3,5 gólu.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.