1.01
1000

Davidovich Fokina A. - Ruud C.

30.05.2024 17:00

Po druhýkrát v kariére sa na Roland Garros stretávajú Casper Ruud (7.) a Alejandro Davidovich Fokina (32.), pričom favorizovaný Nór má veru svojmu súperovi čo oplácať.

Ruud pri posledných dvoch štartoch na Roland Garros postúpil do finále, pričom najprv ho zdolal miestny kráľ Nadal a vlani aj Djokovič. Celkovo tu až štyrikrát vypadol s hráčmi z prvej desiatky svetového rebríčka a jedenkrát to pri svojom najlepšom roku tu (2021) dokázal aj jeho najbližší súper, ktorý v 3. kole vyhral päťsetovú bitku. Antuka je pre Ruuda obľúbeným povrchom, keď na nej vyhral jedenásť zo svojich dvanástich titulov. V tomto roku uspel v Barcelone a Ženeve, ale na triumf na prestížnom podujatí stále čaká. Blízko k nemu bol v Monte Carle, kde prehral až vo finále s Tsitsipasom (9.). Na Roland Garros prišiel s tohtoročnou antukovou bilanciou 17-4 a v 1. kole si ju vylepšil, keď za necelé dve hodiny zdolal v troch setoch rozbehnutého kvalifikanta Meligeniho Alvesa (137.). V 2. kole tu vypadol iba pri svojej prvej účasti v roku 2018, ale tentokrát sa nič podobné neočakáva.

Davidovich Fokina si v Paríži zahral v roku 2021 štvrťfinále, čo je zatiaľ jeho najlepší grandslamový výsledok a za veľký úspech sa dá považovať aj finále turnaja série Masters 1000 v Monte Carle z roku 2022. Na svoj prvý titul na hlavnom okruhu však stále čaká a v tejto sezóne sa najďalej dostal do štvrťfinále a aj to nebolo na antuke. V tomto roku tu štartuje po šiestykrát, pričom v 1. kole sa hlavne v úvode zápasu potrápil s kvalifikantom Vacherotom (116.), ktorý mu zobral prvý set, ale na viac sa už nezmohol. Pre španielskeho tenistu to bola dôležitá výhra nakoľko na French Open dorazil s antukovou bilanciou 1-4 a aj tá jediná výhra nebola s hráčom z prvej stovky svetového rebríčka.

Jediný vzájomný duel na antuke síce vyhral Davidovich Fokina, ale Ruud odvtedy ušiel veľký kus cesty a tentokrát je veľkým favoritom tohto súboja, čo by mal potvrdiť aj na kurte. Ruud v tomto roku zdolal Španiela v Miami 2:0 na sety a pomerne hladké by to malo byť aj tentokrát. Nórsky tenista by mal v tomto súboji dominovať a zmazať handicap niekde na úrovni -6,5 gamu.