1.01
1000

Česko - Švajčiarsko

26.05.2024 20:20

Vyvrcholením hokejových MS 2024 bude finálový súboj. V ňom sa na radosť divákov predstaví domáci český výber a trochu prekvapujúco reprezentanti Švajčiarska.

Hostitelia dosiahli veľký cieľ a dostali sa pred vlastným publikom až do finále. V základnej skupine skončili „až“ na 3. mieste a vo štvrťfinále ich čakal hneď ťažký protivník v podobe USA (1:0). Mali aj kus šťastia pri obrovskom nápore súpera v 3. tretine. Úplne iný zápas a o to nečakanejší odohrali v semifinále so Švédskom (7:3). Čakala sa ďalšia šachová partia, ale už v 1. tretine dvakrát prehrávali a vždy stačili odpovedať. V 2. tretine strelili v priebehu troch minút 3 góly a v poslednej časti výsledok ešte skrášlili. Nálada je fantastická a pred svojimi skvelými divákmi pôjdu za zlatom.

Helvéti skončili v skupine na 2. priečke práve pred finálovým súperom, ktorého porazili 2:1 po samostatných nájazdoch. Na štvrťfinále si odskočili do Ostravy a vlaňajšiemu „katovi“ Nemecku (3:1) tentoraz nedali veľa šancí na úspech. Parádne začali aj semifinále s Kanadou (3:2p), keď premenili 2 z troch ponúknutých presiloviek. Postupne však prenechali iniciatívu obhajcom titulu a doplatili na to 127 sekúnd pred koncom vyrovnávajúcim gólom. Všetko sa nakoniec rozhodlo v nájazdoch a Fiala s Andrighettom poslali Švajčiarov do boja o historicky prvú zlatú medailu. Za posledných 70 rokov boli dvakrát prehrávajúcimi finalistami (2103, 2018).

Vo vzájomných zápasoch sa na veľkých podujatiach darí podstatne viac Švajčiarom. V štyroch dueloch prehrali iba v skupine na ZOH 2022 aj to až po nájazdoch a tie rozhodli aj tohtoročný súboj v skupine v ich prospech (2:1p). Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne na počet gólov do rozhodnutia +4,5. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.