1.01
1000

AS Roma - Feyenoord

22.02.2024 21:00

Rimania si z Rotterdamu priviezli do odvety sľubnú remízu 1:1, ale tá im sama o sebe postup nezaručí a tak proti úradujúcemu holandskému majstrovi musia podobne ako vlani vo štvrťfinále zabrať aj v domácej odvete.

Atraktívny prvý polčas prvého súboja priniesol len jeden gól, keď sa v jeho závere presadil hlavou Paixao a tak sa pre holandský klub začala podobne ako vlani črtať výhra 1:0. Jeho obrana totiž v posledných zápasoch stojí na pevných nohách a na Giallorossi tak čakala náročná úloha. Aj na druhej strane sa však ujala hlavička, keď sa presadil Lukaku a keďže Rimania v závere prežili dve šance Feyenoordu, tak do odvety si priviezli sľubný výsledok. Vlani v Rotterdame prehrali vo štvrťfinále 0:1 a doma boli len pár minút od vyradenia, ale napokon duel poslal do predĺženia Dybala a v tom už AS dvomi gólmi súpera zaklincovali a nadviazali tak na výhru nad Feyenoordom vo finále Konferenčnej ligy.

Rimania sa na odvetu naladili ligovou výhrou 3:0 vo Frosinone, čo bola ich tretia ligová výhra zo štyroch duelov pod vedením trénera De Rossiho. Giallorossi v tejto sezóne prehrali doma iba dva zápasy, keď v lige nestačili začiatkom septembra na AC Miláno naposledy uspel v Ríme aj Inter. Práve domáce prostredie je hlavnou zbraňou AS a okrem toho Feyenoordu sa v hlavnom meste Talianska nedarí, keď tu vlani prehral s AS aj s Laziom a v tejto sezóne tu v skupine Ligy majstrov opäť nestačil na Lazio. De Rossi nemá v tomto súboji k dispozícii zraneného Abrahama a vykartovaného Bovea.

Obrana Feyenoordu však opäť bude pre AS tvrdým orieškom, veď hostia z ostatných siedmich duelov udržali až v šiestich čisté konto a v tomto kalendárnom roku ešte neprehrali. V generálke sa síce potrápili doma s Waawlijkom, ale trénerovi Slotovi vyšlo striedanie, keď po šiestich minútach na ihrisku vykúzlil prihrávku na víťazný gól slovenský mladík Leo Sauer. Vonku vyhral Feyenoord trikrát v rade a teraz bude chcieť zlomiť prekliatie rímskej pôdy a konečne tu vyhrať, čo by znamenalo jeho postup. S tímom už cestoval aj Jahanbakhsh, v ostatnom zápase s Waalwijkom sa vrátil Timber a to je výrazné zvýšenie ofenzívnej sily hostí. Doma však zostal brankár Bijlow a okrem neho aj trio Trauner, Zechiel a van den Belt.

Toto bude boj o každý meter ihriska a je jasné, že Feyenoord bude vychádzať zo zabezpečenej obrany. Je tak dosť pravdepodobné, že na prvý gól si diváci počkajú a preto by som skúsil stávku nato, že po polhodinke hry bude skóre nerozhodné. 1.-30. minúta - remíza.