Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Sparta Rotterdam - Twente Enschede

08.06.2023 20:00
pic

Finále baráže o Konferenčnú ligu v Eredivisie zaobstarajú Sparta Rotterdam a favorizované Twente Enschede, ktoré v závere sezóny kosí jedného súpera za druhým.

Sparta prežíva na svoje pomery doslova rozprávkovú sezónu, ktorú by mohla vyšperkovať získaním miestenky do pohárovej Európy. Šieste miesto po konci riadnej časti súťaže bolo pre tento klub, ktorý vlani do posledných chvíľ bojoval o záchranu, veľkým úspechom, ale rotterdamský klub sa s ním neuspokojil a v baráži prešiel v semifinále cez Utrecht, ktorý bol napriek tomu, že získal o päť bodov menej, miernym favoritom. Sparta však jeho šance výrazne naštrbila, keď v prvom súboji vyškolila súpera z efektivity a vyhrala na jeho ihrisku 2:1. V domácej odvete, v ktorej mala paradoxne herne navrch však náskok neudržala a po prehre 0:1 sa išlo do predĺženie. V tom gól nepadol a v penaltovej lotérii sa šťastie usmialo na tím z Rotterdamu.

Teraz je tu však ešte jedna prekážka a tou je favorizované a aktuálne poriadne rozbehnuté Twente, ktoré ukončilo riadnu časť sezóny sériou štyroch výhier a v semifinále baráže nedalo šancu Heerenveenu, na ihrisku ktorého vyhralo prvý zápas 2:1 a v domácej odvete potvrdilo svoju silu na štadióne De Grolsch Veste, kde rozobralo De Superfriezen 4:0. Ústrednou postavou bol český útočník Václav Černý, ktorý v prvom súboji skóroval a v druhom pripravil spoluhráčom dva góly. Práve jeho forma stojí za skvelou fazónou tímu z Enschede a Sparta by nemala mať kvalitu nato, aby rozbehnutého súpera zastavila.

Niekoľko hráčov Sparty ma po súbojoch s Utrechtom rôzne šrámy a posudzovať sa bude hlavne stav obrancu Eerdhuijzena a útočníka Lauritsena. Hosťom opäť bude chýbať obranca Bruns a problémy má aj ďalší hráč zo zadných radov Salah-Eddine.

Sparta získala v dvojzápase s Twente v tejto sezóne jediný bod a cestu k víťazstvu nenašla v piatich po sebe idúcich dueloch s týmto súperom. Výsledkom z prvého súboja bude hlavne pre domáceho outsider veľmi dôležitý, nakoľko Twente v tejto sezóne Eredivisie doma ako jediné ešte neprehralo a veľké problémy na De Grolsch Veste bude mať aj Sparta. Twente je rozbehnuté a pevné základy svojho úspechu vo finále baráže položí už v úvodnom zápase na ihrisku súpera. Zápas 2.