Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

SL Benfica - FC Porto

29.09.2023 21:15
pic

7. kolo Ligy Portugal odštartuje v piatok mega šláger medzi majstrovskou Benficou a vicemajstrom ostatnej sezóny FC Porto.

Benfica v minulej sezóne rozhodla o titule až v záverečnom kole, v ktorom nezaváhala a po štyroch rokoch sa tak opäť stala majstrom Portugalska. Skvelo vstúpila aj do novej sezóny, keď v Superpohári zdolala práve Porto 2:0, ale následne vykročila za obhajobou titulu prehrou hneď v 1. kole na ihrisku Boavisty. Nasledovalo päť ligových výhier v rade a druhou škvrnou v tejto sezóne je zatiaľ domáca porážka 0:2 v prvom súboji Ligy majstrov so Salzburgom. V lige však Benfica zvládla oba domáce súboje na nulu a natiahla tak ligovú sériu výhier na svojom štadióne, ktorú odštartovala ešte v minulej sezóne už na päť zápasov, pričom ani v jednom prípade neinkasovala. Pred súbojom s Portom sa hovorilo o absencii najlepšieho strelca tímu Di Mariu, ktorý si však takýto súboj zrejme nenechá len tak ujsť.

Porto síce neobhájilo titul, ale triumfovalo v oboch domácich pohároch a v tejto sezóne bude zrejme opäť patriť medzi to najlepšie. Hostia síce nezvládli súboj v Superpohári, ale následne už premožiteľa nenašli, keď v lige nazbierali bilanciu 5-1-0 a úspešne odštartovali aj svoje pôsobenie v Ligu majstrov, keď vyhrali 3:1 nad Šachťarom Doneck. Vonku vyhrali hostia v tejto sezóne všetky štyri zápasy a ľahké to s nimi nebude mať ani Benfica. Domáci si budú musieť dať pozor hlavne na Rafu Silvu, ktorý k trom ligovým gólom pridal už štyri asistencie a strelecky sa darí aj Musovi. Chýbať by však mali Evanilson, Gabriel Veron, Marcano a Zaidu Sanusi.

V minulej sezóne sa vo vzájomných dueloch darilo vonku hrajúcim tímom, pričom Porto dokázalo na Estádio da Luz vyhrať 2:1. Tentokrát sa bude otriasať aj séria domáceho tímu bez inkasovaného gólu v ligovom zápase na vlastnom štadióne a ja predpokladám, že tento duel prinesie aspoň po jednom góle na oboch stranách.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.