1.01
1000

Le Puy Foot - Rennes

29.02.2024 20:45

Žreb štvrťfinálového programu Francúzskeho pohára musel najviac potešiť futbalistov Rennes, ktorí cestujú na trávnik účastníka až zo 4. ligy Le Puy Foot.

Domáci sa v posledných sezónach doslova prekonávajú práve vo Francúzskom pohári. Už pred tromi rokmi prekvapili účasťou v osemfinále, kam sa dostali cez prvoligový Lorient (1:0). Vlani síce stroskotali o jedno kolo skôr, ale dokázali vyradiť obrovského favorita z Nice (1:0). V tomto roku prekonali všetky očakávania a prebojovali sa až medzi 8 najúspešnejších. Nemali však ani jediného súpera z najvyššej súťaže a svojich divákov potešili úspechmi s dvomi druholigistami a najmä tretím Lavalom (2:1). V 4. lige navyše bojujú o postup a za prvým Aubagnem zaostávajú o jediný bod. Prispela k tomu aj séria 11-ich ligových duelov bez prehry.

Hostia majú momentálne výbornú formu. Síce vypadli z Európskej ligy s AC Milan (0:3v, 3:2d), keď nezvládli prvé vystúpenie vonku, ale okrem toho si od polovice decembra pripisovali samé úspechy. Po nevydarenej jeseni stúpajú v tabuľke a za tretím Monacom zaostávajú už iba o 6 bodov. Mohlo to byť ešte lepšie, no v poslednom kole im prerušil 6-zápasovú ligovú víťaznú šnúru suverénny Paris SG (1.) 1:1. O ďalší triumf ich pritom pripravila až penalta favorita v 97. minúte. Vo Francúzskom pohári sa naposledy tešili pred piatimi rokmi a cestu do finále majú doslova vydláždenú, veď v prípade postupu narazia na ďalšieho outsidera.

V prvom vzájomnom zápase je favorit na prvý pohľad vcelku jasný a stávkujúcim radíme vsadiť na Rennes, že dá gól v oboch polčasoch. Šťastie môžete skúsiť aj kombináciou v Betbuilderi.

- Víťazný rozdiel - Rennes vyhrá o 2+ (zápas)