Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Dern M. – Xiaonan Y.

02.10.2022 02:00
pic

O hlavný zápas turnaja UFC Fight Night vypísaný na 5x5 minút sa tentokrát postarajú ženské aktérky zo slamovej váhy.

Mackenzie Dern so skóre 12-2 sa aktuálne nachádza na 5. mieste svojej váhovky. Je svetovou šampiónkou v BJJ a držiteľkou čierneho pásu. Tento zápas bude jej jubilejným desiatym v UFC. V predchádzajúcich deviatich odchádzala ako porazená iba 2-krát (aj to len na body). Zaznamenala 7 výhier, z toho až 4 pomocou jej obľúbenej disciplíny - prácou na zemi a majstrovsky nasadenej submisii. Z toho môžeme ľahko vyčítať, s akým gameplanom by pravdepodobne mala kráska Dern do tohto zápasu vstúpiť.

Xiaonan Yan (15-3) figuruje na 6. priečke slamovej ženskej váhy. Má na svojom konte o jeden UFC zápas menej ako jej terajšia súperka. Táto Číňanka ťahala úctyhodnú sériu víťazstiev (13) až do momentu, kým v minulom roku narazila na aktuálnu šampiónku Esparzu, ktorá ju ukončila v 2. kole. V tomto roku prišla na jej smolu ďalšia prehra, tentokrát s Rodriguez na body, ktorá si identickým spôsobom poradila rovnako aj s Dern. Víťazné zápasy Xiaonan končia poväčšine až na bodové rozhodnutia (8-krát), no v začiatkoch svojej kariéry sa jej darilo ukončovať svoje súperky pred limitom spôsobom K.O., čo je v najľahšej ženskej váhe veľmi málo vídané.

Čaká nás zaujímavý duel, v ktorom je výraznou favoritkou Dern. V ňom však pôjde o súboj štýlov. Ak sa Dern nepodarí svoju súperku utiahnuť na submisiu, tak s najväčšou pravdepodobnosťou zvíťazí Číňanka Yan či už na body, alebo K.O. ukončením. My by sme skúsili "streliť" tip na Yan so slušným kurzom.

Analýzu pre vás vypracoval tím MMA v hrsti.

Zvoľte si typy stávok.