Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Žilina – Ružomberok

26.05.2023 17:30
pic

Po nadstavbe skončila Žilina na šiestej priečke a Ružomberok na siedmej. Počas nie veľmi dlhej histórie play-off súbojov sa ešte nestalo, že by sa jeho víťazom stali mužstvá z dvoch najhorších východiskových pozícií. Výhodou MŠK bude domáca, umelá tráva.

Žilinčanom chýbajú až štyria hráči, ktorí reprezentujú našu krajinu na svetovom šampionáte do 20 rokov, no napriek tomu skvelým spôsobom zvládla utorkový duel v Banskej Bystrici. A to tak, že v predchádzajúcich ôsmich dueloch nadstavby nevyhrali ani raz, až šesťkrát prehrali. Pod Urpínom opäť dokázali, že sú pohárovým tímom. Ako poznamenal tréner Hynek, chalanom nemusia nič zdôrazňovať, čo bude znamenať piatkový duel. Vedia, že v prípade úspešne zvládnutého zápasu ich čaká zábava v Európskej konferenčnej lige.

Ružomberok bol ako vicemajster minulej sezóny pasovaný do roly favorita na účasť v skupine o titul. Viacero remíz i nešťastné momenty ho však trochu nečakane poslali do skupiny o udržanie sa. Tam sa však zverenci trénera Petra Struhára jasne držali celý čas na 7. mieste, ktoré nielenže nepustili, no zvyšovali si náskok a prakticky sa pripravovali na play-off. Utorok zvládli nad očakávania, keď ich skúsenejší káder dokonale zaskočil Podbrezovú a do polčasu bolo na Horehroní vymaľované. Hosťom nepomôže Halabrín.

V minulej sezóne Ružomberok zdolal Žilinu štyrikrát zo štyroch zápasov, v tejto so „Šošonmi“ prehrali Liptáci v oboch dueloch základnej časti. Ako to bude teraz? 

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.