Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Žilina – Michalovce

24.02.2024 15:00
pic

Druhá Žilina, ktorá v tomto roku ešte nevyhrala privíta predposledné Michalovce, ktoré zo zisku troch bodov v tejto sezóne ešte neradovali.

„Žlto-zelení“ dnes už majú istotu účasti v nadstavbovej skupine o titul. A to i napriek tomu, že na prvé jarné víťazstvo ešte stále len čakajú. Veria, že po prehre so Slovanom, po remíze v Skalici prídu tri body proti Zemplínu. Tréner Hynek uviedol, že pred týždňom na Záhorí síce iba remizovali, no pre neho to bolo malé víťazstvo, keďže do tohto zápasu išli po domácom debakli s úradujúcim majstrom.

Pre domácich je dobrý znamením, že zlepšil sa zdravotný stav kádra. Síce pred dvoma týždňami MŠK dostal doma štvorku, platí, že na domácej umelej tráve je druhým najlepším tímom. Pred vlastnými divákmi dáva v priemere tri góly na zápas.

Posledné štyri vzájomné zápasy pod Dubňom skončili víťazstvom domácich s celkovým skóre 15:3.

Keďže Marekovi Petrušovi a ani Petrovi Struhárovi sa nepodarilo doviesť Michalovčanov k žiadnemu ligovému víťazstvu, došlo v MFK už k druhej trénerskej zmene v tejto sezóne. Hovorí sa, že do tretice všetko dobré. Zemplínčania veria, že stávka na ostrieľaného kormidelníka Františka Straku prinesie ovocie. Pred 65-ročným lodivodom stojí neľahká úloha – zachrániť MFK v našej najvyššej súťaži aj pre sezónu 2024/25, ktorá by bola v najvyššej súťaži ich jubilejnou desiatou. Naposledy rovnakú úlohu splnil minulú sezónu, keď rovnako na jedenástom mieste v tabuľke preberal Trenčín. Ten bol zachránený ešte pred posledným kolom nadstavbovej časti o záchranu.

Straka po príchode na Zemplín uviedol, že videl futbalistov, ktorí majú dole hlavu, psychicky sú dole. Tím má aj motiváciu: ak dosiahne úspech, tréner ich pozve na jeho tradičný tatarák.

Ako český kormidelník uviedol, pred Žilinou má veľký rešpekt. Nemajú čo stratiť na štadióne druhého tímu našej najvyššej súťaže, Do zápasu pôjdu sebavedome, pod Dubňom chcú získať minimálne bod. Za hostí pre trest nenastúpi Bahi.

Náš BETBUILDER tip:
 
- Udalosť tímu - Žilina posledný gól (zápas)
 - Každý z tímov dá gól - áno (zápas)

Zvoľte si typy stávok.