Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Young Boys – Lipsko

19.09.2023 18:45
pic

Podľa papierových predpokladov by mali hostia v Berne vyhrať. No Young Boys je na domácim štadióne veľmi silný.

Obhajca švajčiarskej ligy Young Boys cez víkend predĺžil svoju neporaziteľnosť už na deväť duelov. Navyše víťazstvom 1:0 nad Neuchatelom znamenal už piatym triumf bez inkasovaného gólu. Domáci štadión Wankdorf je nedobytnou pevnosťou, na ktorom neprehral už v posledných devätnástich dueloch (16-3-0).

V lete v bernskom tíme nedošlo k veľkým zmenám v kádri, no v posledný deň prestupového obdobia a neočakávane prišiel o najväčšiu nádej, o 21-ročného stredopoliara Fabiana Riedera, ktorý za 15-miliónov eur si to namieril do Rennesu. Až budúcnosť ukáže, či to nebude pre YB veľkou stratou. Síce Švajčiari každým rokom sa zlepšujú, no na postup zo skupiny to stačiť nebude.

Síce Lipsko cez reprezentačnú prestávku stratilo kapitána Wiliho Orbana (zranil sa v prípravnom zápase za Maďarsko), no napriek tomu cez víkend vyhralo v Augsburgu 3:0. Bola to tretia výhra za sebou. Hlavnou stránkou nemeckého tímu je ofenzíva, v doterajších piatich súťažných dueloch zaznamenal 16 gólov. V Lige majstrov sa mu veľmi nedarí, prehral sedem z posledných 11-ich duelov. V týchto dueloch ani raz neremizoval.

Zaujímavosť: v predchádzajúcich desiatich dueloch Lipska v LM padlo v priemere 3,9 gólov.

Náš BETBUILDER tip:
 - Každý z tímov dá gól - áno (zápas)
 - Udalosť tímu dá gól - áno (zápas)