1.01
1000

Washington - NY Islanders

30.03.2023 01:37

Newyorčania si posledným víťazstvom s New Jersey upevnili 7. miesto vo Východnej konferencii a Washingtonu ešte viac skomplikovali cestu do play-off.

Hokejisti z hlavného mesta neprežívajú práve najúspešnejšie časy a po 9-ich rokoch im reálne hrozí, že sa nedostanú do vyraďovacej časti. Do zlej situácie ich dostala najmä februárová séria šiestich prehier za sebou, ale ani posledné súboje im veľa radosti nepriniesli. Z desiatich sa tešili iba trikrát a z posledných piatich dokonca iba raz doma s Chicagom (6:1). Veľmi dôležitý bol ich sobotný duel s priamym konkurentom v Pittsburghu (3:4), ktorý ich stratu na prvú osmičku prehĺbil. Prehrávali síce celý zápas, no v poslednej tretine tromi gólmi zmazali manko a na kolená ich zložil až gól Malkina 80 sekúnd pred koncom po katastrofálnej chybe Manthu. Otázna je účasť Milana aj C. Smitha.

„Ostrovania“ majú prekonali januárovú krízu, počas ktorej vyhrali jediný zápas z 11-ich. Na rozdiel od svojho súpera v posledných šiestich dueloch štyrikrát vyhrali a v Columbuse (4:5p) prehrali s bodom. Vytvorili si tak 6-bodový náskok pred deviatou Floridou a to je pred poslednými siedmimi zápasmi základnej časti výborný bonus. Horšou správou je však zranenie elitného útočníka Barzala.

Vo vzájomných zápasoch vyhral vlani Washington prvé dva súboje, ale v ďalších dvoch ťahal za kratší koniec. V tomto ročníku tiež uspel v dvoch dueloch v New Yorku (4:3p, 5:1) a musí aj do tretice. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov v 3. tretine +2, prípadne to môžete skúsiť kombináciou v Betbuilderi.