Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Wales - Turecko

21.11.2023 20:45
pic

Zápas, v ktorom je o čo hrať. Domáci ešte živia malú šancu na postup, hostia potrebujú na udržanie líderskej pozície bod.

Wales sa priamo kvalifikuje na EURO len ak dnes zvíťazí a zároveň Chorvátsko nevyhrá doma s Arménskom. V prípade chorvátskej remízy posúvajú vzájomné zápasy ďalej Wales. Ten to mal po októbrovom triumfe nad Chorvátskom (2:1) vo svojich rukách, ale uplynulý víkend len remizoval v Arménsku (1:1). Celkovo vyhral zo siedmich zápasov iba tri a najväčším sklamaním bolo domáce zlyhanie s Arménskom (2:4). Z mužstiev, ktoré sú na 3.mieste vo svojich skupinách, nestrelilo žiadne nižší počet gólov (9).

Turecko spečatilo svoj postup na tretí európsky šampionát v rade už v októbri, hladkým triumfom nad Lotyšskom (4:0). Ten prišiel pár dní po veľkom víťazstve v Chorvátsku (1:0), ktorému však doma podľahlo 0:2, a preto by malo v utorok bodovať, ak chce mať istotu prvenstva. Turci ako jediní z tejto skupiny, vonku ešte nestratili ani bod. V príprave na toto stretnutie zaknihovali cenný triumf na pôde organizátora ME Nemecka (3:2).

Turkov posmelí víťazstvo v Nemecku, hoci to sa už dosť dlhé obdobie trápi. S výnimkou jedného, sa hráči z krajiny polmesiaca strelecky presadili v každom kvalifikačnom dueli a očakávam, že sa im to podarí aj dnes, keď môžu hrať uvoľnene a sú na víťaznej vlne. Wales v tomto zápase musí a aspoň raz sa presadí, ale počas celej kvalifikácie pôsobí rozpačito a o EURO bude musieť zabojovať v baráži.

Náš BETBUILDER tip:
 - Výsledok – Remíza (Zápas)
 - Každý z tímov dá gól - Áno (Zápas)

Zvoľte si typy stávok.