1.01
1000

Vancouver - Minnesota

08.12.2023 04:00

Hokejisti Vancouveru momentálne pravidelne striedajú víťazstvá s prehrami, ale naďalej sa držia vysoko v tabuľke. Minnesota po zmene trénera začala konečne zbierať body.

Domáci by si po troch rokoch radi zahrali play-off a zatiaľ svoje plány úspešne napĺňajú. Do polovice novembra patrili medzi úplne najlepších, no posledné tri mesiace to až také skvelé nebolo. Z 10-ich zápasov vyhrali iba 4 a z piatich na vlastnom štadióne trikrát prehrali. Naposledy sa im to stalo v prestrelke s New Jersey (5:6), keď dokázali v záverečnej tretine zlikvidovať trojgólové manko, no v poslednej minúte predsa len inkasovali rozhodujúci gól. Po štyroch zápasoch s brankárom Demkom, by sa opäť mohol predstaviť DeSmith. Chýbať budú opäť obranca Soucy a center Suter.

„Divosi“ odohrali v posledných dvoch sezónach výborné základné časti, ale vždy vypadli hneď v 1. kole play-off. Úvod ďalšieho ročníka však patril medzi najhoršie a najmä novembrová 7-zápasová séria bez víťazstva, ktorá „zlomila väz“ trénerovi Evasonovi. Jeho nástupca John Hynes prišiel s čarovným prútikom a pripísal si 4 víťazstvá za sebou. Dvakrát doma so St.Louis (3:1) aj Chicagom (4:1 a vonku v Nashville (6:1) aj naposledy v Calgary (5:2). Teraz ich čaká ťažší súper a šancu zasiahnuť do hry má aj jediný zranený Bogosian.

Vo vzájomných zápasoch sa dve sezóny za sebou tešila iba Minnesota, ktorá vyhrala všetkých 6 súbojov a iba dvakrát doma k tomu potrebovala predĺženia. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov Minnesoty +2,5, prípadne na hostí ako víťazov do rozhodnutia. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.