Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Teixeira G. – Procházka J.

12.06.2022 06:30
pic

Najočakávanejší zápas domácej scény je tu! Glover Teixeira vs. Jiří Procházka o titul poloťažkej váhy UFC na turnaji UFC 275.

Glover Teixeira (33-7) je vo veku 42 rokov aktuálne najstarším šampiónom UFC. Vstupuje už do svojho 41. profi zápasu a do svojho 22. UFC zápasu! Teixeira zažil vo svojej kariére oveľa ťažšie zápasy ako Procházka. Čelil velikánom ako Jon Jones, Rashad Evans, Jan Blachowicz, Ryan Bader či Alexander Gustafsson. Teixeira je skvelý v zručnostiach na zemi a tam by mohol spôsobiť Procházkovi značné problémy. Netreba však zabúdať aj na to, že 18 svojich výhier ukončil spôsobom K.O./T.K.O., takže určite vie trafiť a ukončiť zápas aj v postoji. Teixeira má za sebou skvelý príbeh, keď v 19 rokoch opustil rodnú Brazíliu s cieľom stať sa svetovým šampiónom a túto métu sa mu podarilo dosiahnuť vo svojich 42 rokoch! Toto bude jeho tretí titulový zápas v UFC. V roku 2014 nedosiahol na vrchol, keď zápasil o titul so šampiónom Jonom Jonesom, s ktorým prehral na body. V roku 2021 to už bola iná káva, keď v prvom kole ukončil via rear naked choke šampióna Jana Blachowicza a zobral mu ako kurzový outsider titul.

Jiří Procházka (28-3) má za sebou dve vystúpenia v UFC a hneď si vyslúžil titulovú šancu. Avšak treba povedať, že oprávnene, pretože porazil dvoch bývalých titulových vyzývateľov (Oezdemira a Reyesa) celkom jednoznačne – oboch ukončil spôsobom K.O. v 2. kole. Jiří má za sebou tituly v organizáciách GCF a taktiež v japonskom Rizine. Jeho štýl je založený na kvalitnom a hlavne nepredvídateľnom postoji v kombinácii so skvelým pohybom. Procházka tvrdí, že titul chce získať štýlom, v ktorom ukáže bojové majstrovstvo. Zatiaľ sa mu to na tejto ceste darí a uvidíme, čo si pripraví v tomto poslednom kroku. Za zmienku stojí 25 víťazstiev spôsobom K.O./T.K.O.! Procházka rozhodne zápasy nenecháva na bodových rozhodcoch. Procházka môže prepísať históriu a byť prvým českým fighterom, ktorý získa titul v najprestížnejšej lige sveta UFC!

Ide o veľa a taktika bude zrejme jasná od oboch. Procházka bude chcieť Teixeiru knokautovať a Teixeira bude chcieť dostať Procházku na zem a tam to ukončiť. My to vidíme tak, že Jiří Procházka sa vyhne takedownom od Teixeiru, poprípade mu bude vstávať, Teixeiru unaví a najneskôr do konca tretieho kola ho ukončí. Naše odporúčané tipy – počet kôl - menej ako 3.5 kola alebo Procházka zvíťazí spôsobom K.O./T.K.O.

Analýzu pre vás vypracoval tím MMA v hrsti.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky