1000

Tampa Bay - Boston

21.11.2023 01:07

Hokejisti Bostonu nadviazali na výborné výkony v základnej časti z minulej sezóny a svoju kvalitu prídu predviesť aj na štadión Tampy Bay.

„Blesky“ po troch účastiach vo finále NHL nedokázali vlani prejsť cez 1. kolo play-off a tak od spokojnosti mali veľmi ďaleko. Navyše do nového ročníka vstúpili tromi prehrami za sebou a tú si nedávno zopakovali. Prehrali totiž dvakrát za sebou doma s Chicagom (3:5) aj Carolinou (0:4) a gólovo naprázdno vyšli aj v St.Louis (0:5). Chicagu (4:2) však stihli porážku vrátiť a v poslednom vystúpení si poradili doma aj s Edmontonom (6:4), aj keď celý zápas až do 50. minúty prehrávali. Stále nie je k dispozícii brankár Vasilevski ani Sheary a otáznik visí nad Cirellim.

„Medvede“ vstúpili do ďalšej sezóny parádne a zo 16-ich zápasov nebodovali iba v jedinom pri prehre v Detroite (4:5). Okrem toho prehrali už iba doma s Anaheimom (3:4p) aj nedávno v Montreale (2:3p) vždy po predĺžení. Práve s Montrealom to bolo ich jediné zaváhanie z posledných piatich duelov, z ktorých tri vyhrali rovnakým výsledkom 5:0. Z tímu vypadol na dlhšie Lucic a nepríjemnosťou je absencia jednej z najväčších letných posíl Geekieho.

Vo vzájomných zápasoch prehral Boston v posledných dvoch ročníkoch vždy iba po jednom súboji. Vonku vyhral predvlani dvakrát a vlani raz, naposledy sa tešila Tampa z domáceho víťazstva takmer po troch rokoch (3:2). Stávkujúcim radíme vsadiť na Boston ako Víťaza zápasu, prípadne to skúste kombináciou v Betbuilderi.