1.01
1000

Švédsko - Kanada

26.05.2024 15:20

V predposlednom zápase na hokejovom svetovom šampionáte sa rozhodne o držiteľoch bronzových medailí a pre Švédsko aj Kanadu to bude len slabá náplasť na prehry v semifinále.

„Tri korunky“ prešli základnou skupinou bez najmenšieho zaváhania a možno aj to bola jedna z príčin, že sa vo štvrťfinále play-off natrápili s Fínskom (2:1p) podstatne viac ako si predstavovali. Do semifinále proti Česku (3:7) nastupovali tiež ako favoriti a v 1. tretine sa dostali dvakrát do vedenia. Veľmi rýchlo však o neho prišli a „smrteľná“ trojminútovka na začiatku 2. časti, počas ktorej inkasovali až trikrát bola rozhodujúca. Nepomohlo ani striedanie brankára a ani zníženie počas presilovky na dvojgólový rozdiel. V poslednej časti vrhli všetko do útoku, no inkasovali pri dvoch nájazdoch a ďalší gól ešte neplatil.

„Javorové listy“ vyhrali z posledných troch rokov dvakrát titul a neuspeli iba predvlani po finálovej prehre s Fínskom (3:4p). Aj tento rok patrili k najväčším favoritom, ale mužstvo nabité hviezdami si zahrá „iba“ o konečné 3. miesto. V základnej skupine stratili iba 2 body za dve víťazstvá po predĺženiach a do play-off vstúpili suverénnym víťazstvom nad Slovenskom (6:3).  Mali výborný vstup do zápasu a dvomi gólmi v prvých piatich minútach im výrazne pomohli. To však nedokázali zopakoval v semifinále so Švajčiarskom (2:3p), keď 1. tretinu tak trochu prespali, inkasovali 2 góly a poriadne sa narobili aby náskok súpera zlikvidovali. V 10-minútovom predĺžení síce boli lepší, no gól nedali a v samostatných nájazdoch uspel iba prvý Bedard. Či nájdu dostatok motivácie a aj fyzických síl je trochu otázne.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli pred dvomi rokmi. Najskôr uspeli Švédi vo štvrťfinále ZOH, ale Kanada im to vrátila o 3 mesiace tiež vo štvrťfinále MS 2022 (4:3p). Stávkujúcim radíme vsadiť na Švédsko ako Víťaza do rozhodnutia, prípadne počet gólov v 3. tretine +1,5. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.