Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Španielsko - Nórsko

25.03.2023 20:45
pic

Veľký favorit kvalifikačnej skupiny A o EURO 2024 Španielsko vyzve v Malage hneď vo svojom prvom vystúpení najväčšieho konkurenta z Nórska.

Domáci futbalisti si poriadne pošramotili reputáciu na jesenných MS v Katare. Do šampionátu pritom vstúpili rekordným víťazstvom s Kostarikou (7:0) a po remíze s Nemeckom (1:1) nebolo o ich postupe pochýb. Do tretice si ako keby „vyberali súpera“ a s Japonskom (1:2) nečakane prehrali. V osemfinále narazili na Maroko (0:0) a vcelku zaslúžene vypadli po penaltovom rozstrele. Z trénerského postu odstúpil Luis Enrique a nahradil ho úspešný tréner výberov „21“ De la Fuente. Do kádra pozval iba 11 účastníkov MS a 15 nových tvárí. Kapitánom bude Morata a chýbajú brankár Simon s tiež zraneným Pedrim.

Hostia parádne vstúpili do posledného roku, keď po dvoch jasných výhrach v príprave uspeli aj dvakrát v Lige národov na trávnikoch veľkých favoritov Srbsko (0:1) aj Švédsko (2:1). Pred poslednými dvomi zápasmi mali postup do elitnej kategórie vo svojej moci, ale nečakane prehrali v Slovinsku (1:2) a o tri dni neskôr ich zosadili z čela Srbi (0:2). Že hrajú lepšie vonku ako doma sa potvrdilo aj v novembri, kedy v príprave vyhrali v Írsku (2:1), ale v Osle s Fínskom (1:1) „iba“ remizovali. Na ich smolu budú bez kanoniera Haalanda a nahradiť ho skúsia Elyounoussi so Sörlothom.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli aj v predchádzajúcej kvalifikácie o EURO a pred štyrmi rokmi vyhrali Španieli doma 2:1, ale odveta skončila v Nórsku remízou. Góly padali hlavne po prestávke a stávkujúcim radíme vsadiť na 1. gól minúta 28+, alebo skúste šťastie v Betbuilderi.

Náš BETBUILDER tip:
 
- Výsledok - Španielsko vyhrá (zápas)
 - Počet gólov - menej ako 2,5 (zápas)
 - Dá gól - Morata dá gól (zápas)

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky