Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Slovensko 20 – USA 20

26.05.2023 20:00
pic

Zápas, po ktorom sa rozhodne o osude nášho tímu. Ak Slovensko vyhrá, nemusia ho zaujímať výsledky iných tímov. Postúpia do osemfinále, kde je už USA.


Zo skupinovej fázy postupujú do vyraďovacieho play-off pavúka nielen dva najlepšie tímy, ale aj štyria najlepší z tretích miest. Hrá sa na šesť skupín. Slováci majú po dvoch zápasoch v B-skupine na konte tri body a priaznivé skóre 5:2. Hoci to nie je istota, Slovákom by takisto mali stačiť na postup štyri body a kladné skóre +3. Na poslednom šampionáte dvadsaťročných v roku 2019 malo až päť zo šiestich tímov štyri body. Rozhodovalo skóre, respektíve dokonca počet strelených gólov.

Naši mladíci mali v stredu trošku ľahší program. Po regeneračnom tréningu boli na plavárni a večer dokonca išli na jedlo mimo hotela, čo celý tím trénera Alberta Rusnáka potreboval a všetci si to pochvaľovali. 

Podľa trénera Rusnáka USA je favoritom zápasu, keďže ich hráči pôsobia aj v seniorskom tíme. Síce remíza by nám zabezpečila vysnívaný postup, naši mladíci pôjdu do zápasu s cieľom vyhrať. USA na turnaji ešte nedostal gól, no po zápase so slovenským tímom to už platiť nebude.

USA aj na tohtoročný šampionát pricestoval so silným tímom, okrem hráčov z MLS má v kádri futbalistov z anglickej Premier League, z Bundesligy a aj z La Ligy. Pred šampionátom Američania nastúpili v príprave proti Anglicku, Srbsku a Francúzsku. Dvakrát prehrali a remizovali proti balkánskemu tímu, no získali cenné skúsenosti.

Hodnota nášho kádra je 3,04 milióna eur, USA až 39,3 milióna.

Zvoľte si typy stávok.