Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Slovan Bratislava - FC Struga

10.07.2024 19:00
pic

Slovan Bratislava vstupuje do novej sezóny pohárovej Európy, keď v prvom predkole Ligy majstrov zmeria sily s majstrom Severného Macedónska FC Struga.

Slovan získal šesť titulov v rade a tri sezóny po sebe si zahral v skupine Konferenčnej ligy, z ktorej v ostatných dvoch ročníkoch postúpil, ale je viac ako jasné, že klub túži po Lige majstrov, prípadne aspoň Európskej lige. Letné prestupové obdobie však zatiaľ nebolo úplne podľa predstáv, keď „belasí“ stále nemajú vyriešený brankársky post a tak isto riešia príchod útočníka a tu sa spomína hlavne návrat Šporara. V lete okrem brankára Borjana, ktorému skončilo hosťovanie, odišli aj hráči ako Kankava, či Zmrhal, naopak Slovan zariadil pokračovanie Strelca s Toličom a prišli aj Mak, Szöke a vrátil sa Medveděv. V prvom zápase bude Slovanu okrem Blackmana, ktorý sa ešte nevráti z Copa America chýbať aj Barseghjan, ktorý si v poslednom prípravnom zápase poranil koleno. Je tak možné, že Weiss bude musieť siahnuť aj po hráčoch, ktorí nedávno hrali na európskom šampionáte (Kašia, Kucka, Strelec). V príprave Slovan dvakrát prehral tesne 0:1 s Ludogorecom a CFR Cluj, pričom zdolať dokázal 5:1 BW Linz a v generálke 1:0 Petržalku.  

FC Struga je pomerne nový projekt, pričom tento klub vznikol osem rokov dozadu a postupne sa prepracoval zo štvrtej najvyššej súťaže a už päť rokov pôsobí medzi elitou. V posledných dvoch sezónach navyše hostia získali titul a majú tak už aj skúsenosti s pohárovou Európou, aj keď so Slovanom sa to nedá porovnať. V minulej sezóne však Struga siahala na postup do skupiny Konferenčnej ligy, ale v play-off nestačila na Breidablik. V tíme je veľa starších a skúsených hráčov, niektorí z nich v minulosti reprezentovali svoju krajinu a aj keď v kádri nie je žiadna hviezda, tak spoliehať sa budú hlavne na kompaktnosť. Hostia sa však rozpočtom Slovanu rovnať nemôžu a hodnota ich kádra je štyrikrát nižšia ako je tomu v prípade tímu z Bratislavy. Z pohľadu hostí zrejme v 1. predkole náročnejšieho súpera dostať nemohli. Struga v lete priviedla nového trénera, ktorým sa stal Qatip Osmani, ktorý v tamojšej súťaži získal už tri majstrovské tituly. V príprave vyhrali hostia posledné tri zápasy a to dokonca na nulu a Slovan tak bude musieť nájsť spôsob na odomknutie ich obrany.

Slovan síce v posledných troch sezónach cez prvé predkolo Ligy majstrov prešiel, ale neraz mal na mále a tak nič nemôže podceniť ani tentokrát. Ak však „belasí“ chcú pomýšľať na prestížnejšie alternatívy pohárových súťaží, tak podobných súperov musia zvládať a prijať fakt, že v tejto konfrontácii sú jednoducho favoritom a očakáva sa od nich postup. Slovan by v prvom súboji mal vyhrať a streliť aspoň dva góly.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.