1.01
1000

Sev.Írsko - Fínsko

26.03.2023 20:45

Dvaja z troch kandidátov na 2. postupové miesto z kvalifikačnej skupiny H o účasť na EURO 2024 si zmerajú sily v severoírskom Belfaste.

Ostrovania sa už pravidelne umiestňujú v kvalifikáciách na miestach za postupovými priečkami. Naposledy skončili tretí s veľkým odstupom za Švajčiarskom a Talianskom. V lige národov hrajú až v 3. divízii a vlani boli veľmi radi, že sa v nej vôbec udržali, keď nazbierali iba 5 bodov rovnako ako vypadávajúci Cyprus. Body zbierajú najmä v domácom prostredí, ale na úvod kvalifikácie EURO 2024 zvládli „povinne“ zvíťaziť v San Marine (2:0). Hviezdou bol iba 19-ročný Charles, ktorý dal oba góly a v závere už so spoluhráčmi šetrili sily.

Fínski futbalisti zvládli vlani Ligu národov a posledným víťazstvom v Čiernej Hore si zabezpečili účasť 2. najsilnejšej divízii aj pre ďalší ročník. Odvtedy to až také veselé nebolo, aj keď dve novembrové remízy v Sev.Macedónsku (1:1) aj Nórsku (1:1) neboli sklamaním. V januári prehrali s B výberom dva prípravné súboje v Portugalsku so Švédskom (0:2) aj Estónskom (0:1) a tretia prehra za sebou prišla vo štvrtok v prvom kvalifikačnom vystúpení v Dánsku (1:3). Rozhodnutia padlo až v poslednej 10-minútovke a do kádra sa vráti Schuller, ktorý sa spolu s Forssom môžu objaviť hneď v základe.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli v kvalifikácii v roku 2015 a Fíni po prehre 1:2 vonku uhrali v odvete aspoň bod za remízu 1:1. Všetky góly inkasovali v 1. polčase a stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov Sev.Írska v 1. polčase +0,5, ale ponúka sa aj možnosť kombinácie v Betbuilderi.

- Presný výsledok - remíza 1:1 (zápas)
 - Udalosť tímu - Sev.Írsko 1.gól (zápas)