1.01
1000

Sestao River - Celta Vigo

07.12.2023 21:00

V 2. kole Španielskeho pohára privíta treťoligové Sestao River na vlastnom trávniku Celtu Vigo a hostia si nevyhnutne potrebujú vylepšiť sebavedomie.

Domáci vstúpili do aktuálnej sezóny 3. ligy katastrofálne a v 10-ich kolách uhrali iba 4 body. Prvé víťazstvo dosiahli na svojom trávniku práve s B-tímom Celty Vigo (1:0) a o tri dni uspeli po veľkej dráme v 1. kole Španielskeho pohára vonku so Segovianou (4:3p). Druhé víťazstvo sezóny uhrali na pôde Majadahondy (2:0), ale pre zmenu prehrali obidva súboje doma. V generálke nestačili na Lugo (0:1) a v pohári to bude ešte o poznanie ťažšie.

Hostia však tiež prežívajú poriadnu krízu, aj keď v posledných súbojoch je to už podstatne lepšie. Tak trochu k tomu prispel Španielsky pohár, v ktorom prešli cez Turegano (4:0) a v štyroch ligových súbojoch poriadne potrápili svojich súperov. Boli z toho tri remízy a viac ako nešťastná prehra na trávniku Bilbaa (5.) 3:4, kde rozhodla diskutabilná penalta v 96. minúty. Tesne predtým mohli naopak rozhodnúť o svojom triumfe. Následne boli viac ako vyrovnaným súperom vo Valencii (9.) 0:0 a v pondelok nezvládli hodinovú presilovku doma s Cadizom (16.) 1:1. Našťastie jediným zraneným je Aidoo.

V prvom vzájomnom zápase by to mala byť jasná záležitosť a stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku v 2. polčase, prípadne na Handicap Celty Vigo -1,5.