1.01
1000

SBV Excelsior - Den Haag

25.05.2024 20:00

Excelsior je pred odvetou semifinále baráže o Eredivisie bližšie k postupu do finále, keď na ihrisku Den Haagu vyhral 2:1.

Rotterdamský klub tak potvrdil úlohu mierneho favorita tejto konfrontácie, keď jeho dva góly v prvom polčase výrazne ovplyvnili dianie na ihrisku. Hráči Den Haagu v druhom dejstve výrazne pridali a snažili sa zmazať manko, čo sa im podarilo len čiastočne, keď tlak pretavili iba na zníženie, keď sa v 71. minúte presadil Veerman.

V odvete to môže byť ešte zaujímavé, nakoľko prvý súboj ukázal, že výsledky ADO v tejto sezóne neboli náhodné, čo okrem iného hostia potvrdili aj postupom do štvrťfinále pohára. Excelsior je však doma podstatne lepší ako vonku a tak sa dá očakávať, že si víťazstvo z prvého duelu bude chcieť postrážiť. Den Haag však po troch sezónach v druhej lige túži po návrate do Eredivisie a aj základ postupu zo štvrťfinále baráže položil práve vonku.

Excelsior vyhral doma dva z ostatných troch duelov, pričom Volendamu a naposledy aj Heraclesu nasúkal zhodne 4:0. Postup by si domáci mali postrážiť a spečatiť ho výhrou. Zápas 1.