Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Ružomberok - Tobol

11.07.2024 19:00
pic

Vo štvrtok čaká futbalistov Ružomberka ostrý štart ročníka 2024/2025. V domácom prostredí začne svoje účinkovanie v 1. predkole Európskej ligy proti kazašskému tímu FC Tobol Kostanaj.

Počas prípravného bloku absolvovala ,,Ruža" aj 10-dňové sústredenie s tromi zápasovými previerkami v slovinskom Radenci. Celkovo MFK odohral šesť prípravných stretnutí. Zvíťaziť dokázali iba v úvode s Humenným (4:0). Zaznamenali až štyri remízy a to s albánskym Egnatia (2:2), slovinským Domžale (2:2), rumunským Rapid Bukurešť (1:1) a českým Zlínom (2:2). Jedinú prehru si pripísali proti Liptovskému Mikulášu (1:3).

Mužstvo opustili Marek Zsigmund (FC Košice), Antonio Giuliano Marek (Liptovský Mikuláš) a Juraj Kotula. V kolónke príchody je päť mien – Martin Gomola (Žilina), Rudolf Božík (Slovan Bratislava), Daniel Köstl (Bohemians), Marko Kelemen a Matej Madleňák.

Rozpočet klubu je oproti minulému roku vyšší, asi o desať percent.

Pod Čebrať príde v úvode sezóny mužstvo z Kostanaju, ktoré v minulej sezóne dokráčalo v pohárovej Európe až do play-off Európskej konferenčnej ligy (EKL). Postupne vyradil fínsku Honka, švajčiarsky Bazilej a írske mužstvo Derry City. V play – off EKL nestačil na Plzeň.

Kazašský tím má ligovú sezónu v plnom prúde a po dvanástich kolách mu patrí priebežná štvrtá priečka.

Rozpočet, hodnota kádra, skúsenosti, počet reprezentantov predpokladá úspech kazašského klubu.

Pod Čebraťom to bude otvorený futbal, oba tímy by mali skórovať.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.