Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Ruud C. - Zverev A.

09.06.2023 17:30
pic

Alexander Zverev (27.) si na Roland Garros zahrá tretie semifinále v rade a v boji o prvú finálovú účasť v Paríži zabojuje proti vlaňajšiemu finalistovi Casperovi Ruudovi (4.).

Casper Ruud má po roku opäť namierené do finále Roland Garros, keď v repríze vlaňajšieho štvrťfinále opäť zdolal Holgera Runeho (6.) v štyroch setoch a je tak blízko tretiemu grandslamovému finále. Po životnej sezóne a miernom útlme v tej prebiehajúcej, je postup medzi najlepšiu štvorku pre Nóra dobrým impulzom do ďalšej práce. Víťaz desiatich turnajov ATP 250 totiž stále čaká na úspech na väčšom podujatí a práve na antuke sú jeho šance najväčšie. Na Roland Garros zatiaľ stratil tri sety, pričom vo štvrťfinále mu postup výrazne uľahčil jeho súper, ktorý hral nekoncentrovane, často mu ponúkal šance doslova zadarmo a aj keď napokon zabránil debaklu, keď získal set, tak Ruuda už zastaviť nedokázal.

Zverev je tretí rok po sebe v semifinále Roland Garros, ale na to posledné nemá najlepšie spomienky, keď sa v ňom nepríjemne zranil a musel vynechať zvyšok sezóny. Teraz je však konečne späť v top forme, v akej si ho pamätáme a pokúsi sa vylepšiť si nie práve najlepšiu semifinálovú bilanciu na grandslamoch, keď doteraz z piatich premenil na postup do finále len jediné a to v roku 2020 na US Open. Na svoj prvý grandslamový titul však stále len čaká, ale na rozdiel od jeho súpera už má niekoľko veľkých triumfov za sebou. Na turnaji zatiaľ stratil dva sety a to s Tiafoem (12.) a vo štvrťfinále aj s nepríjemným Etcheverrym (49.), ktorý na tohtoročnom Roland Garros zaznamenal vôbec prvé víťazstvá na tomto podujatí. Argentínčan zaskočil súpera hlavne na prelome druhého a tretieho setu, keď získal štyri hry po sebe a za stavu 1:1 na sety sa dostal do rýchleho vedenia 2:0 v tom treťom. Zverev však kontroval sériou piatich získaných hier v rade a postup si následne už postrážil.

Vo vzájomných dueloch vedie 2:1 Zverev, ale toto bude prvá konfrontácia na antuke. Obaja už potvrdili, že im povrch na dvorcoch Rolanda Garrosa sedí, no zdá sa mi, že Zverev je po zranení hladný po úspechu, zatiaľ čo Ruud podľa mňa nemá takú formu ako vlani a je zdolateľný. Šance oboch na postup sú však vzácne vyrovnané, ale keby som si mal vybrať, tak o niečo viac verím Zverevovi.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.