1.01
1000

Rennes - AC Milan

22.02.2024 18:45

Šláger 1. kola vyraďovacej časti Európskej ligy mal pred týždňom jednoznačného dominátora v podobe AC Milan. Ten by mal v Rennes bez problémov uhájiť postup.

Domáci prišli v skupinovej fáze Európskej ligy v poslednom kole o prvenstvo v skupine a prišli o priamy postup do osemfinále. Navyše hneď v 1. kole narazili na veľmi silného súpera a v prvom zápase na trávniku AC Milan (0:3) prehrali rozdielom triedy. V roku 2024 sa im pritom mimoriadne darilo, veď z ôsmich duelov nevyhrali jediný vo Francúzskom pohári s Marseille (9.) 1:1, ale aj v ňom postúpili po penaltovom rozstrele. Formu potvrdili aj posledný víkend víťazstvom s Clermontom (18.) 3:1, horšie že štyri dni po tomto zápase cestujú v lige na trávnik Paris SG. K dispozícii nie sú opäť Le Fee s Riederom a pridal sa k nim aj Kalimuendo.

Hostia hrali na jeseň Ligu majstrov a až v poslednom zápase si výhrou v Newcastle predĺžili účinkovanie v pohárových súťažiach. Do Európskej ligy však vstúpili parádne a pri jednoznačnej domácej výhre s Rennes (3:0) to mohlo vyzerať ešte podstatne krajšie. Na svoju smolu však úplne zlyhali v nedeľnom ligovom vystúpení v Monze (11.) 2:4, keď sa im podarilo zmazať dvojgólové manko z 1. polčase, ale v nadstavenom čase sa pripravili aj o bod. Na podobný scenár si budú dávať iste väčší pozor, aj keď bude opäť chýbať kapitán Calabria aj Kalulu s Tomorim.

V prvom vzájomnom zápase sa hral pred týždňom v Miláne zaujímavý futbal s množstvom šanci a stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +2,5, prípadne že Rennes vyhrá aspoň 1 polčas. Šťastie môžete skúsiť aj kombináciou v Betbuilderi.