Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Perez A. – Kape M.

25.03.2023 21:00
pic

Posledný premožiteľ Davida Dvořáka Manel Kape v dôležitom súboji so skúseným Perezom!

Alex Perez (24-7) sa aktuálne so skóre 6-3 nachádza na 6. mieste v mušej divízii UFC. Po úspešnom pôsobení v projekte DWCS ešte v roku 2017 sa stal pevnou a platnou súčasťou mušej divízie. Alex hneď v roku 2018 zvíťazil 3-krát, následne prišla ťažká skúška s Benavidezom, ktorú nezvládol a prehral už v 1. kole. Následne dokázal zvíťaziť opäť v troch zápasoch za sebou, no jeho posledné dve účinkovania v UFC boli neúspešné. Treba však podotknúť, že tie boli už s top menami ako bývalý šampión Figueiredo či aktuálna dvojka váhy Pantoja. Alex vo svojej kariére 50 % svojich víťazstiev dosiahol na body, 5-krát ukončil zápas via K.O./T.K.O. a 7-krát sa mu podarilo zvíťaziť submisiou. Jeho všetky doterajšie prehry prišli väčšinou ukončením do druhého kola submisiou.

Manel Kape (18-6) vstúpil do UFC len v roku 2021 podobne ako Jiří Procházka s prívlastkom šampión organizácie Rizin. Aktuálne mu patrí 9. priečka a za necelé dva roky sa stihol v klietke ukázať už 5-krát. Úvodné dva zápasy v UFC mu nevyšli podľa predstáv, keď podľahol na body Pantojovi a nad jeho sily bol aj Nicolau. Následne však víťazne ukončil dva zápasy už v 1. kole a vo svojom zatiaľ poslednom zápase si poradil s Davidom Dvořákom, ktorého jednomyseľne zdolal na body. Manel je však typom zápasníka, ktorý veľmi rád ukončuje zápasy pred časovým limitom (11 K.O./T.K.O., 5 submisií) a na body zvíťazil len so spomínaným Dvořákom. Jeho prehry prišli väčšinou na body.

Favoritom tohto zápasu je Kape a my to vidíme podobne. Keďže sa jedná o zápasníkov, ktorí majú ukončovanie v krvi, tak by sme sa nebáli ísť do stávky, že tento zápas neskončí na body.

Analýzu pre vás pripravil tím MMA v hrsti.

Zvoľte si typy stávok.