Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Nijmegen - Feyenoord

02.10.2022 14:30
pic

Nijmegen uhral päť remíz v rade a o nejaké tie body bude chcieť v nedeľu pripraviť aj favorizovaný Feyenoord.

Jediným tímom, ktorý v tejto sezóne dokázal Nijmegen zdolať bolo hneď v 1. kole Twente, ale v ďalších šiestich kolách už NEC premožiteľa nenašiel. Po výhre 4:1 vo Volendame, prišlo v prípade domáceho tímu až päť nerozhodných výsledkov a v týchto dueloch padlo len šesť gólov. Nijmegen inkasoval zatiaľ len päťkrát, čo je najmenej z celej ligy, ale na druhej strane skóroval len sedemkrát, pričom až v troch zápasoch vyšiel strelecky naprázdno. Doma NEC stále nevyhral a proti Feyenoordu mu navyše nepomôže až štvorica hráčov a to Bruijn, Kramer, Sandler a de Wolf.

Feyenoord musel pred reprezentačnou prestávkou predýchať prvú ligovú prehru v aktuálnej sezóne, keď po ťažkej prestrelke prehral v Eindhovene s PSV 3:4. Zvyšné tri ligové zápasy však hostia vonku vyhrali, ale aj napriek tomu na štadiónoch súperov prehrali dvakrát po sebe, keď pred porážkou s PSV, nestačili v Európskej lige na Lazio (2:4). Medzi to však vtesnali dve presvedčivé domáce výhry a Feyenoordu sa darí predovšetkým v koncovke, keď v ostatných šiestich dueloch má priemer viac ako tri strelené góly na zápas. Strelecky sa mu darilo aj v minulej sezóne proti Nijmegenu, ktorému vo dvoch zápasoch strelil deväť gólov. Do zostavy by sa navyše mohol vrátiť doliečený Geertriuda a hostia by tam mali nastúpiť v plnej sile.

Domáci poučení z minulej sezóny si dajú vzadu veľký pozor, ale či dokážu odvrátiť prehru sa ukáže až v zápase. Môže to byť síce tesné, ale napokon by všetky body mali brať hostia.