Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Newcastle - Manchester City

27.09.2023 21:00
pic

Cityzens v minulej sezóne Ligový pohár vypustili a tentokrát sa už v jeho veľmi skorej fáze postavia finalistovi ostatného ročníka Newcastleu.

Ten si v minulej sezóne zahral vo finále Ligového pohára po druhýkrát v histórii, ale opäť neuspel, keď nestačil na Manchester United. V tejto sezóne mu pribudli povinnosti v Lige majstrov a tak zrejme pre „straky“ nebude tentokrát Carabao Cup jednou z priorít. Domáci sa však v posledných zápasoch po zlom štarte a troch ligových prehrách v rade pozviechali, keď v troch po sebe idúcich zápasoch neinkasovali. V Premier League získali v posledných dvoch zápasoch všetky body a v ostatnom kole doslova rozsekali Sheffield United na jeho ihrisku 8:0. Vyrovnali tak svoj rekord v rámci Premier League z roku 1999, kedy zdolali rovnakým výsledkom tak isto klub zo Sheffieldu a to miestnych Wednesday. K tomu Magpies pridali aj bezgólovú remízu v Lige majstrov s AC Milan a tak zrejme pomaly, ale isto získavajú stratené sebavedomie.

Cityzens podávajú v úvode sezóny stabilná výkony, čo im prinieslo šesť ligových víťazstiev v rade, rovnakú sériu ťahajú aktuálne vo všetkých súťažiach a doma natiahli víťazné ťaženie už na 21 duelov. Nie je to tak dávno, čo zverenci trénera Guardiolu vyhrali Ligový pohár štyrikrát v rade a v piatich zo šiestich sezón, ale v posledných dvoch rokoch dali prednosť iným súťažiam a v ostatnej sezóne to prinieslo ovocie, keď okrem titulu v Premier League, vyhrali aj Ligu majstrov a pridali triumf v FA Cupe. Hostia sú aktuálne favoritom všade, kde nastúpia, otáznou tu bude podobne ako v prípade domáceho tímu motivácia.

Domácim sa najnovšie zranil Barnes, ktorý by mal byť mimo hry niekoľko týždňov a spolu s ním sú na maródke aj Joelinton, Willock a Krafth. Guardiolovi stále chýbajú De Bruyene so Silvom, ale v prípade druhého menovaného by to nemalo byť na dlhšie. Okrem toho si zrejme ešte nezahrá ani Stones a chýbať bude aj potrestaný Rodri, ktorý pri poslednej ligovej výhre s Nottinghamom videl červenú kartu.

V Premier League by to pravdepodobne boli taktické šachy, ale v Ligovom pohári zrejme tréneri výrazne pozmenia zostavy a môže to byť otvorenejší futbal. Aj preto očakávam aspoň po góle na oboch stranách.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.