1.01
1000

New Jersey - Vancouver

07.02.2023 01:37

Hokejisti New Jersey privítajú po niekoľkých oddychových dňoch kvôli Zápasu hviezd nevyspytateľný Vancouver a nečaká ich vôbec jednoduchý duel.

„Diabli“ sa v januári vrátili na víťaznú vlnu a tešila sa 5-krát za sebou. V ďalších piatich súbojoch síce dvakrát prehrali vonku so Seattle (3:4p) a nebodovali iba v Nashville (4:6). Na vlastnom ľade hrali z toho iba trikrát a všetky tri súboje vyhrali po predĺženiach. Po NY Rangers (4:3p) si poradili s Pittsburghom (2:1p) aj Las Vegas (3:2p). Predtým prehrali doma 8-krát za sebou a tak už 11 zápasov vo svojom prostredí nevyhrali po 60-ich minútach. Jediným chýbajúcim je obranca Marino.

Hostia sa už dve sezóny nedostali vôbec do play-off a lepšie to nevyzerá ani do tretice. V Západnej konferencii strácajú na ôsme Colorado až 14 bodov a najmä ich výkony nenasvedčujú žiadne zlepšenie. Z posledných 15-ich vystúpení sa tešili iba štyrikrát a jedinú výhru vonku zaknihovali v Caroline (4:3p) po samostatných nájazdoch. Vôbec sa im nedarí v defenzíve, veď so 193-mi inkasovanými gólmi sú tretí najhorší a to ešte Columbus má o dva odohraté zápasy navyše. Vlaňajšia hviezda Demko takú formu nemala a ešte sa aj na začiatku decembra zranil a jeho náhradník Martin ma priemer takmer 4 inkasované góly na zápas.

Vo vzájomných zápasoch sa New Jersey darí a v piatich sezónach prehralo jediný zápas vlani vonku (3:6). Na jeseň si to vo Vancouveri (5:2) vynahradilo a favoritom je opäť. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov do rozhodnutia +6,5.