1.01
1000

New Jersey - NY Rangers

31.03.2023 01:00

Na štadióne New Jersey sa bude hrať priamy súboj o 3. miesto Východnej konferencie. Rozbehnutý NY Rangers sa dotiahol na rozdiel dvoch bodov.

„Diabli“ mali parádny vstup do sezóny a ako jediní dlho držali krok so suverénnym Bostonom. Prekonali už 100-bodovú hranicu, ale v posledných zápasoch im to príliš nejde. Z ôsmich odchádzali z ľadu iba dvakrát ako víťazi, keď vyhrali na ľade Tampy Bay (5:2) a naposledy doma s Ottawou (5:3). V pondelok vysoko prehrali na ľade NY Islanders (1:5), ale tri góly inkasovali v záverečnej 5-minútovke a z toho dva do opustenej brány. Opäť si nezahrá dvojica Lazar s Bastianom.

„Jazdci“ naopak naberajú na sile v posledných zápasoch. V ôsmich vystúpeniach prehrali iba raz doma s Carolinou (2:3) a príchodu troch veľkých posíl sa začína prejavovať. Po spomínanej prehre vyhrali nasledujúce tri zápasy vonku s Carolinou (2:1) aj Floridou (4:3) a v utorok jednoznačne „vyprášili“ doma Columbus (6:2). Tréner Gallant pochopil, že trojica Panarin - Zibanejad - Tarasenko patria k sebe a práve oni rozhodujú o úspechoch. Posledné tri zápasy opäť absentoval elitný obranca Lindgren, ale jeho štart nie je vylúčený.

V piatich tohtoročných vzájomných zápasoch vždy bodovali hosťujúce tímy. Po troch víťazstvách však NY Rangers vyhral doma 4:3 po predĺžení a na začiatku januára rovnakým výsledkom vyhralo doma New Jersey. Stávkujúcim radíme vsadiť na hostí ako víťazov zápasu, prípadne to skúste v Betbuilderi.