1.01
1000

Nantes - Reims

02.04.2023 15:00

Nantes, ktoré už 50 dní nevie, čo je to víťazstvo, privíta Reims, ktoré po 19-ich zápasoch utrpelo porážku.

Nantes (14.) si pokojne plávalo v strede tabuľky, ale od vyradenia v Európskej lige (s Juventusom 1:1, 0:3*) sa mu prestalo dariť a natiahlo ligovú sériu bez víťazstva na päť zápasov. Mužstvo prehralo tri súboje s tímami z prvej päťky, ale potom sa nepresadilo ani proti Nice (7.) 2:2, pričom hostia boli lepším tímom. V poslednom kole nastúpili „kanárici“ v Lyone (10.) a veľa sa od nich nečakalo – dokázali však remizovať (1:1) a získali cenný bod.

Reims (9.) ťahalo od októbra fantastickú sériu bez prehry (9-10-0). Keď nedávno vyhralo doma dva zápasy za sebou, s Toulouse (12.) 3:0 a AC Ajacciom (19.) 1:0. Očakávalo sa, že v Monacu (4.) by mohlo domáci tím potrápiť – napokon tam nečakane vyhralo 1:0. V nasledujúcom poslednom zápase privítalo Marseille (2.) a jeho skvelá séria sa po prehre 1:2 skončila. Nemusela však, lebo Reims neudržalo vedenie 1:0 a po prestávke bolo blízko k vyrovnaniu, Pani šťastena však rozhodla inak.

V tejto sezóne vyhralo Reims doma 1:0, v minulej sezóne vyhralo doma tiež 3:1, ale v Nantes prehralo 0:1. Nantes remizovalo v lige 12 zápasov a Reims 13 zápasov, čo znamená, že v zápase remízových kráľov sa ponúka dvojitá šanca 0-0, teda remíza po polčase alebo po skončení zápasu. Ak si však myslíte, že lepšou stávkou je, že Angličan Balogun (17 gólov) opäť napne sieť, neváhajte.