1000

Midtjylland - Braga

25.11.2021 18:45

Dánsky Midtjylland čaká v boji o zachovanie postupovej nádeje náročná úloha, keď potrebuje zdolať rozbehnutú Bragu.

Midtjylland v minulej sezóne neuspel v skupine Ligy majstrov a tak si chcel tento rok napravil chuť v Európskej lige. Aktuálne to však vyzerá, že si na jar zahrá iba v Konferenčnej lige.

„Vlci“ síce v poslednom zápase skupiny dokázali zdolať CZ Belehrad na jeho pôde 0:1, no srbský tím mu cestu za tromi bodmi uľahčil, keď už v 12. minúte prišiel po červenej karte o Miloša Degeneka a následne si vlastný gól strelil bývalý hráč Sparty Praha Guélor Kanga.

Vedúci tím dánskej súťaže následne nezvládol dva zápasy domácej súťaže a podľahol Aarhusu (0:3) a Brondby (1:2). Navyše sa mu z historického hľadiska vôbec nedarí proti portugalským tímom, ktoré doteraz nedokázal ani raz zdolať (0-1-4). Zaznamenať historickú výhru proti rozbehnutej Brage však bude veľmi náročné.

Portugalský zástupca nezačal svoju skupinu úspešne a podľahol CZ Belehrad, no práve týmto momentom naštartoval výbornú sériu, keď z nasledujúcich 12 zápasov prehral iba jediný (8-3-1) a vďaka trom výhram v Európskej lige sa prepracoval na čelo svojej skupiny.

„Arcibiskupi“ si pred odletom posilnili svoje sebavedomie suverénnou výhrou nad Santa Clarou (6:0), keď sa štyrmi gólmi dokázal presadiť mladý útočník Vitor Oliveira a odčinili tak hanebnú prehru s Benficou (1:6).

Úvodný zápas týchto dvoch súperov skončil výhrou Bragy 3:1, napriek tomu, že Midtjylland viedol po 1. polčase gólom Evandera z penalty.