Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Michalovce - Nitra 1.z.

03.04.2024 18:00
pic

Nitra sa stala prvým tímom histórie extraligy, ktorý ukončil púť víťaza základnej časti už vo štvrťfinále a teraz si brúsi zuby aj na ďalšieho favorita z Michaloviec.

Dukla je však koncentrovaná na seba a aj keď má istotu bronzovej medaily, tak mužstvo je zamerané na zisk majstrovského titulu. Michalovce stoja pred bránami prvého finále, ku ktorému boli blízko aj vlani, ale na postup do neho nepretavili vedenie 3:2 na zápasy v semifinálovej sérii s Košicami. Tentokrát Dukla vstupuje do semifinálovej série ako favorit, keď po druhom mieste po základnej časti, zdolala vo štvrťfinále bez väčších problémov Zvolen 4:1 na zápasy, pričom Michalovce strelili až 21 gólov, inkasovali len 6 a môžu sa pochváliť najlepšou presilovkou a skvelým brankárom Škorvánekom, od ktorého mal lepšie čísla iba Kašík z Nitry. Doma vyhrala Dukla vo štvrťfinálovej sérii všetky tri zápasy a na svoje veľké klzisko sa bude spoliehať aj tentokrát.

Nitra mala cestu do semifinále podstatne náročnejšiu, keď v závere základnej časti stratila umiestnenie v prvej šestke, čo ju poslalo do predkola, v ktorom prehrávala s Trenčínom 1:2 na zápasy. Vo štvrťfinále „Corgoni“ navyše čelili víťazovi základnej časti z Popradu, ktorého však dokonale zaskočili a zdolali ho 4:2 na zápasy. Tím s najlepšou ofenzívou v základnej časti sa tentokrát prezentoval aj výbornou obranou a najlepšími oslabeniami spomedzi všetkých tímov vo štvrťfinále. Nitra sa tak stala prvým tímom v histórii extraligy, ktorý vyradil víťaza základnej časti už vo štvrťfinále.

Vzájomná bilancia v základnej časti bola vzácne vyrovnaná, pričom obe mužstvá v nej získali zhodne po šesť bodov a vyrovnané skóre 11:11. V rámci play-off to bude prvý stret týchto súperov, pričom Michalovce zabojujú o prvú finálovú účasť, zatiaľ čo Nitra o šiestu, pričom doteraz získala jediný titul a to v sezóne 2015/2016. Michalovce mali o dva dni viac oddychu ako súper, ale to by výraznú úlohu zohrávať nemalo, čo však neplatí o výhode domáceho ľadu. Nitra môže narobiť problémy aj Dukle, ale tá ma kvalitný káder a na nepríjemného súpera si dá väčší pozor ako Poprad. Dukla postúpi do finále a sériu odštartuje domácou výhrou.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.