1.01
1000

Miami - Denver 4.z.

10.06.2023 02:30

Basketbalisti Denveru sa prvým víťazstvom vonku dostali opäť do vedenia vo finálovej sérii NBA a Miami bude musieť pred zrakmi vlastných divákov opäť prekvapiť.

Domáci vstúpili do finále hneď po náročnej sérii o víťaza Východnej konferencie s Bostonom (4:3) a na úvod prehrali v Denveri vcelku jednoznačne 93:104. O tri dni neskôr však favorita zaskočili a bolo vyrovnané. Horšie dopadol ich prvý duel na domácej palubovke (94:109), keď úplne vybuchli v úspešnosti streľby. Vstrelili o 12-krát na kôš viac ako súper, ale 37%-ná úspešnosť je priam katastrofou. Ďalšou pohromou boli aj doskoky, v ktorých ťahali tiež jednoznačne za kratší koniec (33:58). Adebayo ako tak stačil držať krok so 17-mi doskokmi, ale bol jediný. Radosť mohol mať iba Haslem, ktorý sa v 43-och rokoch stal najstarším účastníkom finále NBA.

„Nuggets“ si vynahradili prvé zaváhanie v 2. domácom vystúpení v tohtoročnom play-off a vedenie série strhli na svoju stranu po výbornom výkone v Miami (109:94). Zápas rozhodli v 3. štvrtine, keď po dvoch vcelku vyrovnaných častiach odskočili súperovi až na 19 bodov a v poslednej štvrtine až na 21. Parádne zahralo duo Jokič – Murray, ktorí spolu nazbierali 66 bodov, 31 doskokov a 20 asistencii a obaja sa mohli pochváliť „triple - double“. V porovnaní so súperom mali viac ako 51%-ú úspešnosť streľby a tá tentoraz rozhodla.

Vo vzájomných zápasoch sa vrátil  Denver na víťaznú šnúru, ktorú naposledy prerušil po siedmich úspešných dueloch. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet bodov Miami +103,5, alebo to skúste kombináciou v Betbuilderi.

- Počet bodov tímu - Miami viac ako +103,5 (zápas vrátane predĺženia)
 - Počet asistencií hráča - Butler viac ako 5,5 (zápas vrátane predĺženia)