1.01
1000

Man.City - Liverpool

01.04.2023 13:30

Po reprezentačnej prestávke sa k slovu opäť dostáva aj Premier League, ktorá v sobotu na obed servíruje súboj dvoch gigantov Manchesteru City s Liverpoolom.

Cityzens sa pred prestávkou poriadne rozbehli a prevalcovali čo sa dalo. Zverenci Pepa Guardiolu vyhrali šesť zápasov v rade, dostali sa do semifinále FA Cup, štvrťfinále Ligy majstrov a v Premier League stále stíhajú vedúci Arsenal, ktorý však stále odoláva. Domáci zaznamenali päť čistých kont v rade a v ostatných dvoch zápasoch súperov doslova rozmontovali, keď Lipsko dostalo v odvete osemfinále Ligy majstrov sedmičku a Burnley vo štvrťfinále FA Cupu šestku. Doma City vyhrali osem zápasov v rade, pričom až šesťkrát udržali čisté konto a nezadržateľný je hlavne Haaland, ktorého štart je však pre problémy s trieslom ohrozený. Okrem toho sa do sobotňajšieho zápasu nezapojí ani Foden.

Hostia po výhre 7:0 nad United pripomínal opäť starý dobrý Liverpoolu, ale toto víťazstvo nad veľkým rivalom im akoby uškodilo. Po hodoch totiž prišlo bolenie brucha, keď Reds nestačili na Bournemouth (0:1) a rovnakým výsledkom prehrali aj v odvete osemfinále Ligy majstrov v Madride. Vonku tak neskórovali už trikrát v rade a na Etihad Stadium nevyhrali už takmer päť rokov. Bilancia z posledných šiestich ligových zápasov (4-1-1) im však dáva nádej, žeby ešte mohli zabojovať o prvú štvorku. Klopp však v najbližšom zápase nemôže počítať s Bajceticom, Tiagom, ani Tsimikasom a k dispozícii zrejme nebudú ani Ramsay a Gomez. Dobrou správou však je, že od začiatku týždňa už s tímom trénuje Diaz.

Ak City budú pokračovať v nastolenom trende, tak by doma nemali mať problémy ani s Liverpoolom, ktorý je vonku viac ako nevýrazný. Aj preto by som tu skúsil stávku na výhru domáceho tímu.