Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Manchester United - Fulham

24.02.2024 16:00
pic

Na víťaznej vlne sa vezúci Manchester United privíta v snahe vyhrať piaty ligový duel v rade vonku jalový Fulham, bude mu však chýbať najlepší strelec Höjlund.

Fanúšikovia United sa aktuálne zrejme tešia zo zlepšených výsledkov svojho tímu, ktoré ich dostali na dostrel od prvej štvorky, ale informácia o zranení vo forme hrajúce Höjlunda im zrejme na pohode nepridala. Každopádne „červení diabli“ vyhrali v rámci Premier League štyrikrát v rade a aj keď sa naposledy do poslednej chvíle triasli o výsledok v Lutone, tak tesný náskok udržali a priblížili sa miestenkám do pohárovej Európy. Okrem toho proti Fulhamu sa United dlhodobo darí a tak sú v tomto súboji jasným favoritom. Okrem Höjlunda trápia ten Haga hlavne absencie v obrane, kde nemá k dispozícii Malaciu, Martineza, Shawa, ani Wan-Bissaku a do zápasu nezasiahnu ani Mount s Martialom.

Fulham nie je v najlepšej forme, keď z ostatných siedmich súťažných zápasov vyhral iba jeden a navyše do Manchesteru pricestoval s povesťou vonku zle hrajúceho tímu. Jedinú ligovú výhru na ihriskách súperov totiž „chalupári“ zaznamenali ešte v 1. kole v Goodison Parku, ale odvtedy sa už z troch bodov vonku netešili, čo činí už jedenásť zápasov. Menej bodov vonku tak v tejto sezóne získal iba Sheffield United a okrem toho v prospech domáceho tímu hovorí aj fakt, že Fulham vyhral na Old Trafford naposledy v roku 2003. Pre kartový trest bude hosťom chýbať Palhinha, pre zranenie Jimenéz, ale k dispozícii by už mal byť Willian.

United to bez Höjlunda budú mať o niečo náročnejšie, ale aj napriek tomu by doma s Fulhamom mali získať všetky body. Zápas 1.