Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Makhachev I. – Poirier D.

02.06.2024 05:00
pic

Hlavný zápas turnaja UFC 302 zaobstarajú šampión Islam Makhachev a Dustin Poirier!

Islam Makhachev (25-1) vstupuje do svojej tretej obhajoby titulu ľahkej váhy. Pri prvých dvoch obhajobách čelil rovnakému súperovi - Alexandrovi Volkanovskemu, ktorého najprv porazil na body a v odvete ho dokonca tvrdo knokautoval už v úvodnom kole. Islam Makhachev plní želanie svojho bývalého trénera Abdulmanapa Nurmagomedova (otca Khabiba Nurmagomedova), ktorý si vždy želal, keď Khabib ukončí kariéru, tak Islam sa stane šampiónom ľahkej váhy a prevezme to - čo sa aktuálne deje. Niektorí odborníci sú názoru, že Islam je ešte na vyššej úrovni ako bol Khabib, nakoľko Islam je lepší v postoji a dokonca podľa niektorých odborníkov vrátane Daniela Cormiera má Islam aj lepší wrestling ako jeho terajší mentor. Makhachev má na svojom konte 16 ukončení pred limitom (5-krát K.O./T.K.O., 11-krát submisia), pričom 10 zápasov ukončil hneď v prvom kole!

Dustin Poirier (30-8) je už legendou UFC! Za sebou má už 30 zápasov s najväčšími menami ako napríklad Conor McGregor (3-krát), Justin Gaethje (2-krát), Khabib Nurmagomedov, Max Holloway, či Eddie Alvarez (2-krát). Nikdy však nedosiahol na úplný vrchol a to je niečo, čo by rád zaknihoval vo svojej skvelej kariére. Maximom, čo dosiahol, bol dočasný opasok šampióna ľahkej váhy. Má za sebou aj dva titulové zápasy, ktoré však nezvládol (Khabib, Oliveira) a v oboch prípadoch bol utiahnutý submisiou v treťom kole. Tentokrát vstupuje do svojho tretieho a zrejme posledného titulového zápasu v UFC, v ktorom bude mať šancu zaknihovať vysnený titul šampióna UFC. Bojový štýl Dustina Poiriera je založený na skvelom postoji, dobrom pohybe, presnom oku a dobrých kopoch. Musí si však dávať obrovský pozor na wrestling svojho súpera a to bude niečo, s čím sa bude musieť úspešne popasovať, ak chce uspieť. Poirier pred zápasom sebavedomo tvrdí: “Tvrdo knokautujem Makhacheva.” Podarí sa mu to?

Makhachev je obrovským kurzovým favoritom tohto zápasu. Niet sa čomu čudovať. Z 26 zápasov prehral iba jeden, vo svojom rohu bude mať Khabiba a jeho wrestling je ako z inej planéty. Napriek tomu bude čeliť fighterovi, ktorý má obrovské skúsenosti z veľkých zápasov a za svoju kariéru čelil rozhodne ťažším súperom ako Makhachev. Neboli by sme prekvapení, ak by sa to Poirierovi podarilo a dokázal by poraziť nebezpečného Makhacheva. Odvážny tip - Dustin Poirier zvíťazí!

Zvoľte si typy stávok.