Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Ludogorec – Trnava

21.09.2023 18:45
pic

Futbalisti Spartaka Trnava sa opäť po piatich rokoch predstavia v skupinovej fáze európskej súťaže. Prvýkrát to bude v Európskej konferenčnej lige (EKL), kde ich na úvod súbojov v H-skupine čaká duel na pôde bulharského šampióna Ludogorca Razgrad.

Trnavčania sa do hlavnej súťaže EKL prebojovali cez tri predkolá. Postupne vyradili lotyšský klub Auda Kekava, Lech Poznaň a ukrajinské Dnipro-1. V domácej súťaži im patrí 7. priečka, keď v šiestich kolách zabodovali naplno dvakrát, v generálke na súboj v Razgrade zvíťazili v Michalovciach 4:3.

Trénerovi Michalovi Gašparíkovi na poslednú chvíľu z nominácie vypadol pre virózu stopér Lukáš Štetina, účasť Erika Daniela je otázna. Nico Gorosito je už fit. Spartak už v 11-ich dueloch v EKL za sebou inkasoval minimálne raz. Vonku prehral osem z trinástich duelov. 
Ludogorec sa v uplynulom desaťročí stal hegemónom bulharského klubového futbalu. V roku 2012 prvýkrát zasadol na majstrovský trón a odvtedy na neho nikoho nepustil. Po zisku druhého titulu dokázal v roku 2013 vyradiť v druhom predkole Ligy majstrov Slovan Bratislava. Dvakrát sa dokázal dostať aj do skupinovej fázy Ligy majstrov a to v rokoch 2014 a 2016.
V prebiehajúcom ročníku bulharský šampión nemal problémy v prvom predkole s kosovským FC Ballkani, no v druhom neprešiel cez Olimpiju Ľubľana. Po presune do Európskej ligy si najprv poradil s FK Astana, no potom neuspel proti Ajaxu Amsterdam.

V domácej súťaži dominanciu z nedávnej minulosti zatiaľ nepotvrdzuje, v siedmich dueloch získal 13 bodov. V tabuľke mu patrí 7. priečka s mankom 12 bodov na vedúci Lokomotiv Plovdiv

Je zaujímavé, že až v šiestich z posledných 12-ich duelov Ludogorecu bola udelená červená karta.

Náš BETBUILDER tip:
 
- Výsledok - Ludogorec vyhrá (zápas)
 - Každý z tímov dá gól - nie (zápas)